4. kolo senických futbalových súťaží

Súťaže v senickej oblasti pokračovali ďalším kolom. V majstrovstvách oblasti stratil Radimov prvé body, naopak Šaštín prvé získal.

Trnovec - Podbranč.Trnovec - Podbranč. (Zdroj: ObFZ Senica)

Prvá strata lídra z Radimova, prvé víťazstvo Šaštína

Hlboké – Cerová 1:0 (0:0)
Góly: 90. Ľ. Klein
Hlboké: Hrušecký – Tóth, Zubalík, Otépka, Drinc, Chovanec, Vašek, Kumančík, Klein, Slaný, Mráz (Matula, Hradský)
Cerová: Petráš – Nosko, Vach, Horňák, Veteška, Michal Kubisa, Gurín, Pípa, Herceg, Marek Kubisa, Hanzlíček (Salay)

Do Hlbokého zavítala Cerová, ktorá tu posledné roky zbíjala domácich o body. O prvú vážnu šancu sa postaral v 15. minúte Otépka, ktorého strelu z 35 metrov s námahou Petráš vyrazil nad brvno. O tri minúty na druhej strane kontrovali hostia, ale Hanzlíčka z pravej strany vychytal Hrušecký. V 20. minúte ho vystrašil trestný kop Kubisu, ale na dvakrát loptu skrotil. V 27. minúte hosťujúci Hanzlíček prenikol po ľavej strane, ale opäť Hrušeckého neprekonal. V závere polčasu prišli príležitosti aj na domácej strane, ale ani Klein a ani Mráz ich nevyužili. Vždy bol na mieste Petráš. Do druhého polčasu vstúpili mužstvá s cieľom strhnúť víťaz-stvo na svoju stranu. Bol to zápas o jednom góle, ten však neprichádzal ani na jednej strane. Hlboké malo síce prevahu, ale do šancí sa nedostávalo. Hostia hrozili z rýchlych protiútokov do rozhodenej obrany domácich, ale všetky takéto výpady sa domácim na čele so stopérom Zubálikom podarilo zneškodniť. Až prišiel záver, v ktorom sa rozhodlo o troch bodoch. Najskôr v 88. minúte Drincovu strelu z trestného kopu Petráš proti slnku iba vyrazil, v 90. minúte zneškodnil aj samostatný nájazd Mráza a zdalo sa, že sa body rozdelia. V nadstavenom čase však hosťujúci stopéri chybovali, čo využil Klein, ktorý sám zoči-voči Petrášovi nezaváhal a pre Hlboké zabezpečil dôležité body.

Rybky – Radošovce 0:2 (0:1)
Góly: 37. E. Machlica, 73. E. Petrovič
Rybky: Bartoň – Pucheľ, Baláž, Šefčík, Patka, Ravas, Stašek, Petrúfka, Burian, C. Mach, Bayer (Chvála)
Radošovce: Noščák – Žúrek, Tokoš, Šebesta, Mikula, Sloboda, Vrablic, Strelka, Machlica, Petrovič, Eduard Vávra (Drgon, Černek, Erik Vávra)

V Rybkách sa hral zaujímavý zápas, na ktorý sa oplatilo prísť pozrieť. Duel bol po hernej stránke vyrovnaný, ale viac gólových príležitostí si vytvorili hostia. Jednu z nich v 37. minúte premenil Erik Machlica, keď mu sadla strela z 25 metrov a hostia išli do šatní s tesným vedením. Domáci chceli s výsledkom niečo urobiť, ale nedokázali si vypracovať vyložené gólové príležitosti. Naopak v 73. minúte udrelo na druhej strane. Po ruke Šefčíka získali hostia výhodu pokutového kopu a túto šancu s prehľadom využil Eduard Petrovič. Domáci sa snažili aj naďalej, ale bez efektu. Vrchol zmaru prišiel desať minút pred koncom, keď po faule na Cyrila Macha získali výhodu jedenástky. Lenže Patrik Noščák vystihol smer lopty z kopačky Ravasa. Hostia v závere ešte mohli po rýchlom protiútoku navýšiť skóre, ale gól už nepadol. Domáci tak vyšli prvýkrát v sezóne strelecky na prázdno, naopak Radošovce zaknihovali zaslúžene prvé víťaz-stvo v sezóne.

Rohov – Kúty 6:4 (4:1)
Góly: 21., 51. a 80. T. Perička, 11. a 22. P. Kessl, 32. S. Hrubša – 60. a 75. T. Dominik, 19. M. Zemánek, 84. D. Jakubec
Rohov: Bednár – Flámik, Ivánek, Horňák, Hrubša, Chocholáček, Mareček, Rosa, Kessl, Ravas, Perička (Frťal, Ostrý)

Kúty: Kubovič – Ralbovský, M. Šefčovič, Létal, Zemánek, Polák, Dominik, Sálus, A. Šefčovič, Valúšek, Jakubec (Valachovič, Daniel, Škoda)

V Rohov sa hral opäť atraktívny futbal a nechýbalo ani dostatok korenia v podobe pekných gólov. Už v 2. minúte mali gólové šance hosťujúci Jakubec a Polák, ale domáci obranca Rosa dvakrát vykopával z bránkovej čiary. V 10. minúte mali vyloženú šancu domáci, Kubovič v bránke hostí sa však vyznamenal. O dve minúty neskôr však už kapituloval, keď Kessl potrestal chybu hosťujúcej defenzívy. Hostia však dokázali v 19. minúte vyrovnať nechytateľnou hlavičkou Zemánka. Už o tri minúty sa menilo skóre opäť, keď domáci Perička usmernil prihrávku Marečka do siete hostí. V 22. minúte zvyšoval už na 3:1 Kessl a hostí dorazil na polčasových 4:1 parádnou strelou domáci kapitán Hrubša. Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie domácim a zásluhou Peričku viedli už 5:1. Treba pochváliť hostí, že sa nevzdali a vďaka dvom presným zásahom Tomáša Dominika zdramatizovali priebeh duelu. Lenže v domácom mužstve sa mimoriadne darilo predsezónnej posile z Oreského Peričkovi, ktorý v 80. minúte skompletizoval hetrik a definitívne dodal pokoj na domáce kopačky. Parádnu bodku za pútavým stretnutím dal hosťujúci Jakubec, ktorý v 84. minúte preloboval strelou z vlastnej polovice gólmana domácich a stanovil konečné skóre na 6:4 pre Rohov.

Borský Sv. Jur – Kopčany 5:3 (2:2)
Góly: 21. T. Šimkovič, 23. a 73. A. Cisár, 83. D. Strapko, 85. P. Kršek (11 m) – 9. M. Ivan, 38. T. Dubecký, 79. J. Novák

Borský Svätý Jur: Bolf – R. Šimkovič, Kršek, Mikulič, Prokeš, Hrúz, T. Šimkovič, Csomor, Cisár, Krajčír, Švejda (Hrnek, Strapko, Čermák)
Kopčany: Vaculka – Hazuza, Negrean, Vašíček, Ivan, Dubecký, Baláž, Daniel, Novák, Hýroš, Hrušecký (Blatnický. Novák)

Podobne ako v Rohove, aj v Borskom Svätom Jure si diváci prišli na svoje. Ale o víťazovi tu dlho nebolo rozhodnuté. Domáci zaspali úvod a hostia to využili na vedúci gól zásluhou Ivana. Domácim však stačili dve minúty v tretej desaťminútovke na dokonalý obrat. Lenže ani tento stav nevydržal do konca úvodného polčasu a do kabín sa išlo za nerozhodného stavu. V ňom sa čakalo, komu sa podarí streliť ďalší presný zásah. Na radosť domácich fanúšikov to bol Cisár, ale aj na jeho presnú strelu dokázali nájsť hostia zásluhou Nováka odpoveď. Lenže domáci v záverečnej desaťminútovke predsa len dokázali svoju hernú prevahu zúžitkovať do dvoch gólov a pripísali si tretie víťazstvo v rade.

Šaštín – Šajdíkové Humence 2:1 (2:1)
Góly: 20. M. Šedivý, 44. F. Bartal – 38. D. Fuksa (11 m)

Šaštín: Vach – Šedivý, Formánek, Ožvoldík, A. Mošať, Popovič, Tuma, Cvečka, Bulka, Schlosser, Bartal (J. Mošať, Polák, Smolinský)
Šajdíkové Humence: D. Václavek – Kuček, Portel, Sekáč, Horváth, M. Sekáč, Fila, P. Václavek, Fuksa, Dubáň, Pucheľ (Štefanka, Daniel, Levák)

Domáci sa až vo svojom štvrtom zápase po vypadnutí z 5. ligy dočkali bodového zisku. Ale ten sa nerodil ľahko. V 20. minúte strelil úvodný gól Michal Šedivý, ale hostia dokázali v 38. minúte odpovedať z pokutového kopu Dominikom Fuksom. Lenže domáci ešte v prvom dejstve zásluhou Filipa Bartala išli do vedenia. Hostia sa v druhom polčase ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, ale ani oni, ani domáci už loptu za bránkovú čiaru nedostali.

Jablonica – Radimov 1:1 (1:1)
Góly: 18. K. Koníček – 36. R. Drápal

Jablonica: Komorník – Zajonc, Pitorák, Králik, Koníček, Pavlík, Kolenyak, Domes, Masaryk, Blaha, Tomek (Malík)
Radimov: Dohnálek – Valla, Drápal, I. Krchňavý, Šebesta, Božek, Foriška, Fruhauf, Chudý, Hlaváč, O. Masaryk (M. Masaryk)

Domáci opäť ukázali, že to na Radimov vedia. Na jar im pripravili jedinú prehru, tentokrát prvú bodovú stratu. A nechýbalo veľa a domáci mohli brať všetky body. Už v 18. minúte rozjasal veľmi slušnú návštevu Kevin Koníček a o päť minút mohlo byť ešte veselšie. Hosťujúci Richard Chudý fauloval v šestnástke, ale nariadený pokutový kop nedokázal premeniť Benedikt Kolenyak. To sa domácim vypomstilo a po polhodine hry vyrovnal skóre Radoslav Drápal. V druhom polčase síce gól nepadol, ale šance nechýbali, ale buď gólom zabránili brankári alebo nepresná muška hráčov.

Brodské – Borský Mikuláš 0:2 (0:1)
Góly: 39. Ľ. Macek, 80. M. Macek

Brodské: Hrdlička – Čepka, Štepník, O. Hnát, Barkoci, Blecha, Kompuš, Gonda, Trubiroha, Bartal, Gábel (Daniel, D. Hnát)
Borský Mikuláš: Vacho – Plaisner, Kassay, Vaniš, Sokol, Ľ. Macek, Černý, M, Macek, T. Vanek, Róbert Cintula I, Morávek (M. Vanek, Ralbovský, Robert Cintula II)

Začiatok zápasu bol v jednoznačnej réžii hosťujúceho mužstva a do 20. minúty napriek viacerým príležitostiam sa hostia nepresadili. Potom sa hra vyrovnala, avšak po priťuknutí R. Cintulu exportnou strelou z voleja dostal M. Macek hostí do vedenia. V druhom polčase mali viac z hry domáci, pričom hostia výborne bránili a domáci končili svoje útoky ďaleko od brány. V 73. minúte sa zranil hlavný rozhodca, ktorý podal výborný výkon, zápas doviedol do konca asistent rozhodcu. Zápas v 84. minúte rozhodol krásnou strelou pod brvno opäť M. Macek, čím podčiarkol zaslúžené víťazstvo.

Dubovce – Koválov 7:1 (3:0)
Góly: 24., 31. a 85. F. Vanek, 42. a 71. J. Martinusík, 51. M. Huťťa, 53. M. Rampáček – 73. P. Hyža (11 m)

Dubovce: Pekar – Szantai, Juríček, Vanek, Sprušanský, Huťťa, Rybnikár, pollák, Helt, Martinusík, Rampáček (Blaha, Kudlač, Hakl)

Koválov: Lanža – Bílovský, Ivánek, Onrejkovič, Frťal, P. Hyža, Kuba, E. Hyža, Slezák, Veselý, Pavlík

Koválov prišiel k nováčikovi v značne okyptenej zostave, keď nemal na lavičke jediného náhradníka. Domáci to dokázali dokonale využiť a v zápase jednoznačne dominovali. Napravili si tak chuť z piatkovej dohrávky, keď práve oni doplatili na úzky káder. Už do polčasu si vytvorili trojgólový náskok, ktorý v druhom polčase postupne navyšovali až na konečných 7:1. Strelecky sa zaskvel predovšetkým Frederik Vanek, autor hetriku. Hostia sa  dostali k slovu až za stavu 6:0,keď čestný úspech zaznamenal Patrik Hyža z pokutového kopu.

Dohrávka 2. kola

Brodské – Dubovce 4:0 (3:0)
Góly: 4. a 40. J. Gábel, 23: G. Trubiroha, 79. A. Kompuš

Brodské: Hrdlička – Čepka, Štepník, Hnát, Petrovič, Blecha, Kompuš, Gonda, Trubiroha, Bartal, Gábel (Hnát, Antálek)

Dubovce: Zongor – Blaha, Juríček, Biháry, Kudláč, Helt, Rybnikár, Pollák, Blaha, Vanek, Rampáček (Pekar, Sprušanský, Szantai)

Dohrávka 2. kola mala v Brodskom jednoznačný priebeh. Zápas sa dohrával od 16. minúty, keďže v pôvodnom termíne sa po búrke nedalo pre nespôsobilý termín pokračovať. Hostia prišli na dohrávku v značne oklieštenej zostave a už pred jej štartom využili všetky tri striedania. Domáci túto situáciu dokonale využili, boli po hernej stránke lepším mužstvom a postupne pridávali aj góly. Duel sa napokon skončil jednoznačne 4:0.

Góly: 7. a 43. P. Rankič, 49. M. Hanečka – 56. J. Belohlávek, 80. R. Kollár

Rovensko: Junas – Martišiak, Rehák, Hanečka, Šimo, Kubina, Vizváry, Ivácek, Joniak, Rankič, Jamriška (Bartoň, Baláž)

Kunov: Fábik – Marián Černek, Šefčík, Ondrovič, Burian, Vavrovič, Kováčik, Milan Černek, Belohlávek, Kubovič, Blanárik (R. Černek, Kollár, Ondrovič)

Popudinské Močidľany – Letničie 2:3 (1:2)
Góly: 17. M. Tokoš, 72. O. Hološka (11 m) – 3. M. Knap, 31. F. Brezovský, 81. P. Rehák

Popudinské Močidľany: Salajka – Sloboda, Buchta, Ravas, Kvaltín, Foriška, Sopúšek, Jakubek, Tokoš, Rybecký, Šimek (Hatala, Hološka, Novák)

Letničie: Lánik – Brezovský, Konečný, Knap, mikulka, Rehák, Ferenčík, Černý, konečný, Cao, Šarkozy (Krbica, Masár)

Čáry – Sekule 0:1 (0:0)
Gól: 85. E. Húšťava

Čáry: Ozábal – Valla, Flajžík, Danihel, Kollár, Dimmel, Riška, Božek, Lorenc, Morávek, Kuník

Sekule: Krajčír – Kubinák, Ondriska, Trajlínek, Hajdin, Húšťava, Markovič, Valachovič, Emrich, Valúšek, Kadera

Petrova Ves – Hradište p/Vr. 5:3 (2:2)
Góly: 15. a 80. F. Buček, 52. a 86. D. Gál, 44. L. Božek – 17. R. Kováč, 43. P. Malík, 85. R. Valachovič

Petrova Ves: Huszár – Božek, Šmida, M. Pochylý, Ťulák, Buček, Matula, P. Pochylý, Očkaj, Vanek, Pavlík (Morvay, Schemmer, Gál)

Hradište pod Vrátnom: Rehák – Kováč, Štefka, T. Sadloň, Malík, M. Sadloň, Cutlac, Sekač, Kršteník, Barcaj, Michalička (Valachovič)

Unín – Sobotište 1:0 (0:0)
Gól: 53. P. Chanečka

Unín: Vaculka – M. Hoferka, Rehák, Chanečka, Drúžek, Rešetka, Neúročný, P. Šiška, Valachovič, Uher, E. Hoferka (Madák, J. Šiška, I. Šiška)

Sobotište: Velický – Hyža, Fabián, Hála, Kadlečík, Nečas, Čederle, Tomeček, Vandák, Vizváry, Chvála (Zríni, Blanárik)

Štefanov – Lakšárska Nová Ves 1:1 (1:0)
Góly: 45. J. Chudý – 82. F. Hubek

Štefanov: Malík – Čelústka, Cvečka, Polák, Hlavenka, Macek, Mokrohájsky, Valla, Klena, Drápal, Chudý (Kralovič, Šebesta, Čech)

Lakšárska Nová Ves: Mihál – Tekula, R. Velický, Tománek, Konečný, Winkler, Smolinský, F. hubek, Orlík, N. Hubek, T. Velický (M. Velický, Malík)

Chropov – Smolinské 1:3 (0:1)
Góly: 85. K. Krutý – 13. M. Trčka, 62. J. Mach, 90. G. Péči

Chropov: Petri – M. Vávra, V. Vávra, Hlavička, Kuchárek, Mikula, Krutý, M. Bartal, Orth, Perička, Ondrovič (Liška, Ivánek)

Smolinské: Kocák – Petráš, Trčka, Vanek, Masár, Maderič, Križánek, Bíly, Daniel, Mach, G. Péči

Góly: 69. P. Mareš – 17., 24., 40. a 66. R. Búzek

Vrádište: Dubai – Prokeš, Giertl, Mareš, Rybár, Gašpárek, Šantavý, Holúsek, Žák, Hudák, Rajčák (Duban, Kovárik, Strož, Šedivý)

Dojč: Mach – Chorvát, M. Krátky, Klena, Wolf, Nečas, Chocholáček, Vacenovský, Línek, Búzek, Bukovský (Ganzlmár, V. Krátky, Malík, Vanžura)

Dojč sa rýchlo oklepal po nepríjemnej prehre doma so Smrdákmi. Naopak Vrádište ako minuloročný účastník 7. ligy je zatiaľ nepríjemným prekvapením súťaže, keď ako jediné mužstvo nevyhralo a dokonca nezískalo ani bod. Hostia boli v tomto stretnutí futbalovejší a o výsledku rozhodli už v prvom dejstve, ktoré vyhrali 3:0. Hlavným hrdinom stretnutia bol Róbert Búzek. Napriek svojim 42 rokom ukázal, že ešte nepatrí do starého železa a strelil všetky štyri góly svojho mužstva. Dva dal po brejkových situáciách, pri treťom ukázal dobrú orientáciu v pokutovom území, keď dorázal strelu spoluhráča a štvrtý dal po podarenej strele. Domáci sa dočkali aspoň čestného úspechu, keď sa krížnou strelou prezentoval Pavol Mareš, ale na viac ako zmiernenie prehry to nestačilo.

Trnovec – Podbranč 2:0 (1:0)
Góly: 13. a 80. R. Uher

Trnovec: Masaryk – Rajnoha, Štítny, Brezina, Skladan, Strásky, Tokoš, Uher, Brunovský, Vinkler, Bančák (Vaši, Mizera, Sušienka)

Podbranč: Roman Jankových – Filka, Krč, Fúsek, Hladík, Černek, Rybnikár, M. Liška, Ľ. Liška, M. Kutálek, Radovan Jankových (Malík, P. Kutálek)

V súboji dvoch trojbodových mužstiev vstúpili do duelu lepšie domáci. Vytvorili si mierny tlak, ktorý na konci úvodnej dvadsaťminútovky korunovali úvodným gólom, ktorého autorom bol Rado Uher. Po góle sa hra vyrovnala a šance sa striedali na oboch stranách, ale bez gólového efektu. Hostia v závere otvorili hru a to využívali domáci futbalisti na vytváranie si príležitostí. Jednu z nich svojim druhým zásahom v zápase premenil Uher, V závere domáci ešte prišli o Bančáka, ktorý v 85. minúte videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Nebol však jediným, keďže hosťujúci Pavol Kutálek ho dokázal v expresne krátkom čase napodobniť. Ako striedajúci hráč sa dostal na ihrisko v 85. minúte a po žltých kartách v 87. a 90. minúte opustil hraciu plochu ešte pred záverečným hvizdom.

Smrdáky – Prietrž 2:0 (1:0)
Góly: 6. J. Pagáč, 69. T. Danihel

Smrdáky: Štefek – Vričan, Remenár, Palkovič, pajpach, Štefanka, Pagáč, Vacula, Mikuš, R. Škojec st., Danihel (Smoleňák, R. Škojec ml., Maruša)

Prietrž: Pist – Tulák, A. Rýzek, Harnoš, Kukliš, Janitor, Jarolín, Bôžik, Sedláček, D. Rýzek, Novák (Horňák)

V šlágri kola sa u lídra, ktorý zatiaľ nestratil ani bod predstavila Prietrž, ktorej patrí druhá priečka. Kvalita zápasu zodpovedala postaveniu oboch mužstiev a diváci videli počas celého stretnutia na túto súťaž nadpriemerný futbal. Domáci sa už v 6. minúte dostali do vedenia zásluhou Juraja Pagáča. Hostia sa snažili, ale domáci ich do šancí nepúšťali. Naopak v 69. minúte pridal gólovú poistku Tomáš Danihel a skúsení hráči Smrdák si už víťazstvo nenechali vziať.

1. Smrdáky    4    4    0    0    16:6    12
2. Prietrž    3    2    0    1    9:5    6
3. Trnovec    3    2    0    1    6:5    6
4. Dojč    4    2    0    2    8:13    6
5. Osuské    3    1    0    2    5:5    3
6. Podbranč    4    1    0    3    6:9    3
7. Vrádište    3    0    0    3    2:9    0