Skalickí futbalisti pokračujú v spanilej jazde Slovenským pohárom a po druhej Podbrezovej vyradili aj tretiu Myjavu.

Marko Milunovič rozhodol o postupe Skalice jediným gólom stretnutia.Marko Milunovič rozhodol o postupe Skalice jediným gólom stretnutia. (Zdroj: Vlado Miček)

MFK Skalica – Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Gól: 60. Milunović

Žlté karty: 35. Švrček, 52. Mizerák – 31. Kukoľ, 65. Holiš, 85. Pavlík

Strely na bránku: 4:0, strely mimo: 8:5, rohy: 4:3, rozhodcovia: Kamil Horváth – Michal Tomčík, Peter Bednár, 655 divákov.

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Záhumenský, Szöcs, Švrček, Šebesta, Hlavatovič, Neoveský, Mizerák, Milunović, Majerník, Hruška

Spartak Myjava: M. Hruška – Ostojić, Pavlík, Machovec, Kóňa, Beňo (83. Černáček), Holiš, Duga (68. Sládek), Bilovský, Marček (46. Brigant), Kukoľ

Náhradníci: Solnička, Mehremić, Černáček, Sabler, Brigant, Abrahám, Sládek

V Skalici sa záhorácko-kopaničiarske derby začalo podľa očakávania opatrne a ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu. Domáci museli oželieť účasť Ulricha a Človečka, ktorí pauzovali pre zdravotné problémy, na druhej strane postrádal Spartak ofenzívnu silu v podobe Kollára a Pekára.

Možno aj pre tieto oslabenia sa v úvode mužstvá do zakončenia nedostávali. Až v 11. minúte sa o prvý strelecký pokus snažil Neoveský, ale jeho strela nemala potrebnú razanciu a Milunovič sa už k nej nedostal. O minútu si nepresný pokus zopakoval Neoveský po úvodnom rohu stretnutia. O ďalšiu minútu z priameho kopu mieril nepresne Mizerák. Až po štvrťhodine sa k prvej návšteve pokutového územia dostala Myjava, ale ani z jej prvého rohu nezapršalo. V 17. minúte sa domácim naskytla nádejná príležitosť, keď zahrávali faul z hranice šestnástky, ale Mizerákov center bol nepresný. Naopak v 19. minúte mohlo udrieť na druhej strane. Po rohu Myjavy sa na zadnej tyči dostal k zakončeniu Kóňa, ale jeho strelu stačil vytesniť mimo tri žrde Mizerák. Na konci prvej polhodiny sa k veľkej príležitosti dostali aj Skaličania, keď sa pekne individuálne uvoľnil Hlavatovič, ale jeho strelu, ktorá už smerovala do bránky vykopol Ostojič. Tento moment naštartoval k Záhorákov k vyššej aktivite a o minútu sa po akcii Svrčeka a sklepnutí Záhumenského dostal k strele Milunovic, ale mieril vedľa. Aj v ďalších minútach mal druholigista viac z hry, ale bez výraznejších šancí.

Začiatok druhého dejstva mal podobný priebeh ako prvého, keď dominovali presdovšetkým zabezpečené obrany. Domáci sa dostali k dvom nepresným zakončeniam Hlavatoviča, Myjavčanom zakončenie absentovalo úplne. V 60. minúte prišiel rozhodujúci okamih stretnutia. Dlhý aut Mizeráka chcel Kóňa poslať k Hruškovi, ale tento zámer vystihol pohotový Milunovic, ktorý sa vďaka tomu ocitol sám pred brankárom a počínal si s prehľadom, keď loptu poslal povedľa bezmnocného brankára do siete. Hostia napriek tomu, že prehrávali sa nevedeli dostať do súvislého tlaku a a ani k ojedinelým šanciam. Naopak v 73. minúte mohol dať definitívu Záhumenský, ktorý na ľavej strane vycvičil Beňu, dostal sa až pred Hrušku, ale ten jeho strelu k tyči výborne zneškodnil. O tri minúty si Šebesta vymenil loptu so Záhumenským, drzo prenikol do šestnástky, ale jeho strelu stačil zblokovať Pavlík. Miesto toho, aby Myjava myslela na vyrovnanie, musela si neustále dávať pozor na hroziace útoky Záhorákov. Hosťujúci tréner Radványi poslal v zúfalej snahe na hrot stopéra Černáčka, ale Spartak sa nedostal ani k nakopávaným loptám a Skalica si postup s prehľadom ustrážila.