Súťaže BFZ a ObFZ BA-vidiek: Rohožník zakopol, Malacky zaváhali doma

V 3. lige zakopol Rohožník v Rovinke a prepustil prvú priečku Interu. Nedarilo sa ani Malackám a česť Záhorákov zachraňovali hráči Lozorna.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: TASR)

3. LIGA BFZ BRATISLAVA

Rohožník zakopol v Rovinke, Malacky nezvládli duel s Pezinkom, Lozorno víťazne

FC Malacky – Pezinok 1:2 (1:1)
37. Michalovič – 12. Lehocký, 86. Skala.
ČK: 74. Rupec (FC Malacky).

FC Malacky: Preis – Rupec, Mikula (C), Zváč, Sakar, Kovárik (64. Čikoš), Beňa, Juhas (77. Sloboda), Režný, Michalovič (90. Uhrinec), Havlík.

Malacky začali „šesťbodový zápas“ veľmi nervózne. V strede poľa im viazla kombinácia, nedokázali si vytvoriť územnú prevahu a z toho plynúce gólové príležitosti a navyše inkasovali skorý gól. Ten prišiel z kopačky hosťujúceho Lehockého v 12. minúte. Po menších rošádach v zostave a preskupení radov sa hra domácich zlepšila. V 37. minúte sa podarilo vyrovnať Michalovičovi, ktorý si prebral loptu v strede poľa, obohral protihráčov a po ideá-lnom uvoľnení zakončil presne miereným projektilom. Do polčasu spálili domáci ešte jednu veľkú príležitosť, a to keď ich strelu spoza šestnástkového oblúka zastavila až tyč súperovej brány. Druhý polčas bol skôr taktický a čakalo sa na chybu súpera. Tá žiaľ, prišla na strane Malaciek, kedy po nedorozumení v obrane musel zatiahnuť za záchrannú brzdu Rupec a videl v 74. minúte červenú kartu. Paradoxne, však do vedenia mohli ísť domáci hráči, ale hlavný rozhodca posúdil gólovú situáciu ako ofsajdovú. V 85. minúte napriahol z diaľky Skala a za prispenia žrde prekonal pozorne chytajúceho Preisa. Malacky ešte mohli vyrovnať, gól sa pýtal najmä po šanci Čikoša zo záveru duelu. V zostávajúcich štyroch kolách tak čaká Malacky ešte tuhý boj o záchranu.

Rovinka – FC Rohožník 3:2 (0:1)
52. Adamovič (vlastný gól), 62. Kalmán (11m), 85. Rýdzi – 9. Horváth, 64. Škuta.

FC Rohožník: Adamovič (C) – Škuta, Vaniš, Mi. Lörinczi (89. Pelikán), Uhrinec, Horváth, Nemec, Kalanka, Kadera, Ma. Lörinczi, Filípek.

Rohožník vstúpil do stretnutia na pôde Rovinky aktívne a od začiatku duelu diktoval tempo hry. Líder tabuľky sa ujal vedenia v 9. minúte, kedy oko nestranného diváka musel potešiť krásny ďalekonosný projektil Mareka Horvátha takmer z 30 metrov. Aj po vstrelenom góle zostal Rohožník naďalej aktívny. Pokiaľ by do polčasovej prestávky pridali hostia ďalšie 3 – 4 presné zásahy, nikto by sa nemohol čudovať. Čudovali sa však hráči hostí, ktorým neboli uznané dva regulárne góly pre údajné postavenie mimo hry. V druhom polčase prišla najskôr smola v podobe vlastného gólu brankára Adamoviča v 52. minúte. Po nastrelení Kaderu do hrude vo vlastnom pokutovom území odpískal hlavný rozhodca veľmi prekvapivo jedenástku pre domácich futbalistov. V 62. minúte sa nemýlil Kalmán. Rohožník však odpovedal exportným volejom Škutu v 64. minúte a bolo razom vyrovnané. Prišiel však festival zahodených príležitostí zo strany favorita, čo napokon rozhodlo. Staré známe nedáš – dostaneš platilo aj tentokrát. V 85. minúte sa z nevinne vyzerajúcej strely spoza pokutového územia zrodil víťazný gól Rovinky. Hrdinom sa stal Rýdzi. Rohožník tak môže mrzieť len nielen strata koncentrácie v kľúčových momentoch duelu, ale aj množstvo zahodených príležitostí.

Kráľová – Lozorno 1:3 (0:1)
85. Érsek – 33., 70. Lazar, 83. Bašista.
ŠK Lozorno: Dvoran – Sagula, Lazar, Karovič (73. Poncer), Čermák, Repiský, Miklušičák, Sirota (46. Ščepka), Horvát (C), Ronec (79. Bašista), Švajdlenka.

Zápas 26. kola na pôde Kráľovej pri Senci bol pre Lozorno kľúčovým z hľadiska boja o záchranu. Futbal možno nebol pekný pre oko diváka, hostia všetko podriadili taktike a účelu zvíťaziť. V 33. minúte sa Čermákovi podarilo vybojoval loptu v strede poľa, posunul ju na pravú stranu Repiskému, ktorý krížnou prihrávkou cez pokutové územie našiel voľne stojaceho Lazara, ktorý tak v 33. minúte otváral skóre pre hostí. V druhom polčase zahrmelo až po dravom prieniku Švajdlenku stredom domácej obrany, ktorý prenechal loptu lepšie postavenému Lazarovi, ktorý v 70. minúte svojím druhým gólom v zápase definitívne priklonil misky váh na stranu Lozorna. Spolupráca striedajúcich hráčov slávila úspech v 83. minúte. Poncer klasickou „českou uličkou“ vysunul do šance Bašistu, ktorý elegantným lobom ponad domáceho brankára zvyšoval už na rozdiel troch gólov. V 85. minúte stanovil konečné skóre korigujúcim gólom na 1:3 z pohľadu domácich Érsek.

Ďalšie výsledky: Devínska Nová Ves – Most pri Bratislave 0:0, Báhoň – Vajnory 0:2, Inter Bratislava – Dunajská Lužná 5:0, Rača Bratislava – Bernolákovo 3:1, Tomášov – Ivanka pri Dunaji 6:1.

16. Kráľová 25 0 1 24 11:128 1

Prečítajte si tiež: Strieborní chlapci „ze Záhorá“, družstvo mladších dorastencov Malacky-Stupava Čítajte

4. LIGA BFZ BRATISLAVA

Záhorácke derby pre Jakubov, V. Leváre, Borinka a Jablonové naprázdno

Závod – Jakubov 1:5 (1:3)
7. Kuklovský – 24. Petrík, 25. Štefanovský, 38. M. Sobolič (11m), 49. Gajdár, 84. Valla.

ŠK Závod: Michálek – Šišolák, Tomiš, Majzún, Koporec, Reisel (C), Drahoš (68. Brunclík), Kuklovský, Čemba, Blecha, Andrla.

TJ Záhoran Jakubov: Ťažký – Zajíček, Kobelár, Malý (C), M. Sobolič (62. L. Sobolič), Petrík, Valla, Mikulka (46. Gajdár), Malina (46. Kudoláni), Štefanovský, Kráľ.

Jednoznačné víťazstvo pre hostí sa zrodilo v záhoráckom derby v zápase medzi Závodom a Jakubovom. Domáci začali úvodným tlakom a výsledkom bol vedúci gól. Bezprostredná dorážka z malého vápna od Kuklovského prišla po centri z pravej strany v závere 7. minúty. Po inkasovanom góle však iniciatívu prevzali hostia. V 24. minúte vyrovnal po rohovom kope Petrík a hneď o minútu na to využil nekoncentrovanosť domácej obrany svojím gólovým prienikom Štefanovský. Do polčasu sa podarilo ešte Jakubovu zúžitkovať pokutový kop v 38. minúte vďaka úspešnej exekúcii M. Soboliča. V 49. minúte rozhodol o víťazovi stretnutia razantnou hlavičkou po rohovom kope Gajdár. Definitívne do kolien poslal domácich svojím gólom Valla, ktorý v 84. minúte zúžitkoval prihrávku za obranu, ktorá sa zrodila po brejkovej situácii.

OŠK Slovenský Grob – TJ Veľké Leváre 5:2 (2:1)
31. Zápražný, 41. Šefčík, 58., 66. Lebid, 59. Búran, – 18. Štefík, 79. Hyll.

TJ Veľké Leváre: Miklušíčák – Hyll, K. Kozák, Hájek, P. Kozák, Hollý, Daniel (C), D. Baďura, Štefík, Jurkovič, Čiliak (20. P. Baďura).

Veľké Leváre začali na pôde Slovenského Grobu pomerne odvážne, čoho výsledkom bol úvodný kop z kopačky Štefíka v 18. minúte. Domáci však do polčasového hvizdu odpovedali hneď dvakrát. Najskôr sa podarilo vyrovnať v 31. minúte Zápražnému a v 41. minúte naňho nadviazal spoluhráč Šefčík. Dva zlepené góly v rozmedzí jednej minúty po obrátke rozhodli o osude zápasu. V 58. minúte sa presadil Lebid a hneď na to aj Búran. Dielo skazy dokonala nepremenená penalta v podaní kapitána hostí Daniela. Na priebežných 5:1 zvyšoval v 66. minúte svojím druhým gólom Lebid. Prehru zmiernil v 79. minúte hosťujúci Hyll.

FK Borinka – Limbach 1:3 (0:2)
90. Martinkovič – 25., 44. Gavorník, 54. Czinege.

FK Borinka: Droppa – Pálfy, Vozár, Fráz, Bánovský, Jakubec, Ščasný, Martinkovič, Kováč, Pešl (C), Pokorný.

Priebeh zápasu nezodpovedá celkovému skóre. Tak nejako by sa dal nazvať leitmotív duelu medzi Borinkou a Limbachom. Domáci začali územnou prevahou, častejšie kombinovali na polovici súpera, ale nedokázali si vytvoriť žiadnu veľkú gólovú príležitosť. Naopak, hostia sa v 25. minúte strelou z vyše 25 metrov ujali vedenia zásluhou Gavorníka. Ten istý hráč doklepával do odkrytej brány po centri do pokutového územia aj tesne pred polčasovým hvizdom v 44. minúte. Po zmene strán nastúpila domáca Borinka s cieľom zvrátiť ne-priaznivý stav. Po viacerých veľkých príležitostiach však gólovo udrel opäť súper, a to z prvej vážnejšej príležitosti. V 54. minúte skóroval Czinege. Borinka nakoniec skórovala až v samom závere. V 90. minúte najlepšie zareagoval na odrazenú loptu v pokutovom území Martinkovič a popod padajúceho gólmana len zmiernil prehru 1:3.

FK Jablonové – ŠK Šenkvice 2:3 (0:1)
55. Krútil, 62. Patrik Prokop – 44., 89. Augustín, 56. Gendiar.

FK Jablonové: Hermann – Mackových, Čermák, Adámek (40. Patrik Prokop), Korec, Krútil (89. Chrupka), Krutil, Kostka, Patrik Prokop (C), Mašek, Stroka.

Jablonové bojovalo nielen o prvé jarné body, ale aj o vlastnú česť a diváka. Súboj celkov z dolnej polovice tabuľky však začali lepšie hostia zo Šenkvíc. Svoj prvý gól v zápase dosiahol v 44. minúte Augustín. Po zmene strán však úvodná desaťminútovka patrila domácim borcom. Na jej konci sa v 55. minúte tešil z vyrovnania Krútil. O minútu na to však poslal hostí opäť do vedenia Gendiar. Rušný začiatok druhého pol-času ukončil v 62. minúte vyrovnávajúci gól domáceho Patrika Prokopa. Keď už sa zdalo, že obe mužstvá sa rozídu po zmierlivej remíze, prišla opäť chvíľa Augustína, ktorý v 89. minúte vystrieľal svojím druhým gólom v zápase všetky tri body pre Šenkvice.

Ďalšie výsledky: Lamač – Viničné 5:2, Petržalka – Kalinkovo 4:0, Čunovo – Vrakuňa 1:1, Rusovce – Domino 2:1.

Jablonec – Zohor 4:0 (1:0)
Góly: 27. R Štibrány, 48. P. Kováč, 72. T. Varga, 82. N. Ben Mbarek.
Zohor: Štefanovič – Horváth, Salbot (C), Ščepán (74. Šimek), Šubjak, Rybár (59. Šteffek), Ščasný, Kostka, Maták, Tomášek (77. Špalek), Haviar.

Záhorská Ves – Grinava 1:3 (0:1)
Góly: 51. M. Zeman – 3. a 82. P. Mlynek (oba z 11 m), 87. P. Škulec.
Záhorská Ves: Hartl – R. Malík (C), Šušuk, Schwartz, Lebr, D. Malík, Biháry, Fejtl, J. Zeman, Nerád, M. Zeman.
Rozhodovali: D. Kožuch – P. Ďurčo, L. Lomňančík.

Svätý Jur B – Gajary 1:1 (0:0)
Góly: 60. M. Polák – 50. L. Hrdina (11 m).
Gajary: Adamovič – Holeš, Dubniček, Bašista, Kujan (46. Kovarík), Hrdina, D. Šíra (C), Hájek, Cintula, Wirth, M. Šíra.
Rozhodovali: M. Farkaš – P. Tahotný, D. Klúčik.

Kostolište – Plavecký Štvrtok 2:0 (0:0)
Góly: 57. V. Deák, 88. D. Chovanec.
Kostolište: Benca – Pernecký (88. Trenčanský), Siekel, Kos, Tuhovčák, Zajíc (C), Gajdár (82. Buček), Kožuch, Bartoš, Chovanec, Deák (71. Voltemar).
Pl. Štvrtok: Uher – Noge, Moroz, Bordáč, Kuch, Klech, Janča (76. Vitek), Gajdoš (84. Mile), Jarabek, Beňa (C), Attl (61. Klein)
Rozhodovali: D. Klúčik – M. Farkaš.

TJ Slovan Vištuk - ŠK Záhorák Plavecký Mikuláš 5:0 (1:0)
Góly: 25. D. Čaputa, 57. M. Duračka, 61. F. Bartek, 62. D. Čaputa (11 m), 74. F. Bartek. R Kožuch, 100.
Plavecký Mikuláš: K. Poláček - K. Chovanec, M. Kočíšek, A. Zuzkovič, L. Klíma, J. Drahoš, D. Jarábek, J. Kubisa, E. Repáň, T. Kolesár, D. Ferenčič

Ďalšie zápasy: Dubová – Modra 2:2 (1:0), Pezinok-Cajla – Budmerice 3:0.

Vysoká pri Morave – Častá 1:2 (1:1)
Góly: 39. I. Klas – 6. K. Helbych, 86. P. Adamec.
Vysoká p./Mor.: Kolarčík – A. Mackovič, Klas, D. Mackovič, Filípek, Horňák, Lipa (79. Mocák), Dömény, Šibalík, Korenič, Lederleitner.

Studienka – Malacky B 0:0
Studienka: Šťastný – J. Hlavenka, Klein, Rybecký, Švaral, Viger, Ťažký (C), Rigáň, Španka (65. Biksadský), Nízky, M. Hlavenka.
Malacky B: Marek – Matejov, Sakar (60. L. Rupec), Sloboda, D. Rupec, Molek, Juhas (65. Višvader), Polčan, Holos (46. Haring), Išunin (C), Uhrinec.

FC Rohožník - ŠK Láb 1:5 (1:1)
Góly: 29. I. Pajdlhauser - 33. M. Galajda (11 m), 70. M. Galajda, 79. M. Galajda, 85. S. Pálka, 89. M. Juriga. R Olša, 60.
Rohožník: M. Cák - S. Čermák, R. Fiala, P. Tardík, M. Frühauf, I. Pajdlhauser, D. Ševčík, L. Holič, D. Ralbovský, T. Andrísek, M. Gach
Láb: M. Lenner - M. Ďurica, M. Galajda, R. Juriga, M. Galajda, K. Salay, S. Pálka, M. Juriga, R. Kostka, E. Miklušičak, P. Koporec

FK CINEMAX Doľany - TJ NV Pernek 1:0 (0:0)
Góly: 62. F. Braniš. R Paracková, 50.
Láb: D. Jánoš - M. Drgoňa, D. Šušuk, M. Živner, J. Cabák, D. Kanich, M. Hackl, L. Krajčovič, A. Vasko, Š. Vasko, P. Žonda