Skvelá atmosféra a kvalitná hádzaná v Stupave s víťazným koncom pre domáce hráčky.

Stupava – Hlohovec 23:21 (10:8)

Zostava a góly Tatranu Stupava: Kvasnicová, Balážová – Yildizová 1, Kupkovičová 7, Valachová, Rumpelová, Kubovičová, Janšáková 6, R. Gašpareková 1, Gáliková 2, Kurčinová, Kantulová, Richterová 4, , Švehlová, I. Gašpareková 2.

Zostava a góly Sporta Hlohovec: Csáková, Slamková – Kisová 6, Csádiová 1, Gašparovičová, Krajinčáková, Skaličanová, Janková, Pavlíková 1, Sedláčková 2, Kosmina, Kašníková 2, Krajčovičová 5, Luščonová 4.

7 m hody: 4/2 – 10/7, vylúčenia: 4 – 2, rozhodovali: Jánošíková, Majstríková

V prvej časti duelu ťahali za kratší koniec Stupavčanky. Tie sa síce v 9. minúte ujali prvýkrát vedenia po zásahu Yildizovej 4:3, ale vzápätí si zobrala slovo hosťujúca Kisová a tromi gólmi otočila vývoj stretnutia v prospech hostiek. Tie mali v týchto chvíľach kompaktnejšiu obranu, ktorá nedovolila súperovi viac ako 10 minút skórovať. Našťastie pre Stupavu, stála v ich bráne Anna Kvasnicová, ktorá vytiahla množstvo skvelých zákrokov a nedovolila Hlohovcu odskočiť na viac ako tri góly. Domáce hľadali recept na súpera a keď to nešlo cez spojky, dokázali výborne uvoľňovať krídla. V prvom polčase predovšetkým Janšákovú, ktorá päť zo svojich šiestich gólov strelila v prvom dejstve. A keďže Hlohovec v posledných ôsmich minutách neskóroval a za prvý polčas strelil iba tri góly z hry, domáce napokon prvú časť vyhrali o dva góly.

Úvod druhej časti vyšiel lepšie Záhoráčkam, keď sa ujali vedenia 13:9. následne však nevyužili sedmičku a hostky sa v polovici polčasu dotiahli zásluhou presného zásahu najlepšej hráčky hostí Luščonovej na dva góly. Stupavčanky však päť odskočili necelých desať minút pred koncom na štyri góly a zdalo sa rozhodnuté. Lenže Hlohovec sa nevzdal a tri minúty pred koncom znížila Sedláčková na rozdiel jediného gólu. Domáce v týchto chvíľach podržala dôležitými gólmi Richterová. V poslednej minúte za stavu 22:21 zobrala do rúk zodpovednosť najlepšia domáca hráčka v poli Kupkovičová a svojim siedmim gólom definitívne rozhodla o víťazstve Stupavy. Treba povedať, že k nadpriemernému stretnutiu prispeli obe mužstvá rovnakým dielom a najslabším článkom stretnutia bola rozhodcovská dvojica, ktorá svojimi nepresnými výrokmi vnášala zbytočnú nervozitu na obidve strany.

Stupava sa v poslednom tohtoročnom kole predstaví na horúcej palubovke bratislavského Interu v sobotu 17.12. o 17:00.

Skvelá športová atmosféra so stupavskou víťaznou bodkou

Ak by vás posadili so zaviazanými očami do haly, v ktorej sa odohrával prvoligový duel medzi Stupavou a Hlohovcom a dali vám hádať, kde ste, určite by ste to tipovali na vypredaný futbalový štadión niekde v Turecku. Diváci oboch táborov vytvorili dievčatám skvelú atmosféru a tie sa im odvďačili naozaj kvalitným výkonom a dramatickou zápletkou až do posledných sekúnd.

Na radosť domácich fanúšikov sa duel napokon skončil víťazstvom domácich. K zápasu sa vyjadrila tesne po poslednom hvizde domáca trénerka Viola Gaburová: „Som nadšená. Z Hlohovca sme mali pochopiteľne rešpekt, darí sa mu, uspel v Slovenskom pohári proti mužstvám z WHIL. My sme jednoznačne spokojní s tým, že sme sa aj za nepriaznivého stavu držali súpera a bojovnosťou sme dokázali, že Stupava je v domácom prostredí ťažká hus na šklbanie. Každý kto tu bol pochopí, čo je domáce prostredie a pred takýmito fanúšikmi jednoducho baby do toho dali všetko. Budem korektná a poviem, že aj remíza by tomuto stretnutiu slušila, ale dievčatá si za bojovnosť dva body zaslúžili.

Viesť tak mladý kolektív, aký je momentálne v Stupave nie je nič jednoduché, veď až štyri hráčky základnej zostavy sú vekom ešte dorastenky. „Dá to strašne veľa práce, aby sme dokázali skĺbiť tréningový proces. Je strašne veľa dôvodov, prečo nie je dochádzka na tréningy ideálna – choroby, škola, u tých starších práca... Aj preto je problém zostaviť tréningový mikrocyklus, s ktorým musím trikrát v týždni bojovať. Na niektoré veci proste nie je čas a riešime ich len na papieri teóriou. Pred sezónou nám zostalo v ženách a starších dorastenkách po šesť hráčok a preto sme sa rozhodli skĺbiť ich dohromady. Od augusta, kedy som prevzala trénerský post postupne zapracovávam dorastenky medzi ženy. Je vidieť, že už sa v ženskom mužstve cítia istejšie. Majú to však náročné, keďže počas víkendu ich čaká okrem zápasu žien aj vystúpenie v dorasteneckom drese, keďže zatiaľ bojujeme s nízkym počtom hráčok v tejto vekovej kategórii. Ja skláňam pred nimi klobúk, že sa napriek tomu stavajú takýmto spôsobom svojim súperom a nevzdali sa za žiadneho priebehu vo všetkých tohtosezónnych vystúpeniach. Dorastenky ma presvedčujú, že počas sezóny všetky postúpili o jednu až dve výkonnostné triedy vyššie,“ potvrdila kormidelníčka Tatrana.

Záver jesennej časti zaobstará atraktívny, ale mimoriadne náročný duel v Bratislave s Interom. V prípade víťazstva istota prvého miesta počas zimnej prestávky. „Ak sa pozriem spätne pred rokom sme o tomto čase boli na samom spodku tabuľky. Boli otázky, vykašlať sa na to alebo ako ďalej. Zdá sa, že dievčatá sa nad tým zamysleli a konečne pochopili, že najdôležitejší je ich prístup a výsledkom je, že sme na čele súťaže. Ja som z toho nadšená a spokojná a zároveň aj prekvapená. Uvidíme ako to dopadne, keďže sa boríme s absenciami, zranené sú Ďureková a Lucka Kováčová. To sú straty, ktoré sa len ťažko nahrádzajú,“ zoširoka poznamenala trénerka Gaburová.

Ďalšie výsledky 10. kola: Sereď – Bánovce nad Bebravou 23:34, Topočany – Inter 22:30, Šurany – Košice 37:21, zápasy Zlatná na Ostrove – Michalovce jun. A Nesvady/Imeľ – Močenok sa hrajú v nedeľu. Predohrávka: Košice – Zlatná n/O. 27:29.