facebook

Senica viedla proti Nitre 2:0, ale nakoniec nebodovala

Seničania si v poslednom domácom zápase základnej časti nechali utiecť víťazstvo medzi prsty, keď proti dvom päťkám Nitry nedokázali udržať vedenie a prehrali gólom z predposlednej minúty.

Zo zápasu HK 91 Senica - Dynamax Nitra.(Zdroj: Vlado Miček)

HK 91 Senica – HC 96 Nitra 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 25. M. Daniel (Plánka, Szalva), 32. M. Daniel (Szalva, Plánka), – 39. Drgoň, 50. Golas, 59. Vasiľko.
Vylúčení: 7:8 na 2. minúty, Golas (Nitra) 10 min nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, strely 35:36.
Rozhodovali: M. Valachovič – A. Jurčiak, Pleško, 243 divákov.

HK 91 : Lutovský – L. Klíma, E.Štefanka, B. Záhumenský, R. Záhumenský, P. Krč, M. Volek, – M. Daniel, Š. Szalva, F. Plánka, – Krumpál, M. Konečný, Dolinajec, – Paračka, T. Pavlík, T. Strýček, – M. Kollár, V. Tóth, T. Čech

Obidve mužstvá si dopriali cez vianočné sviatky troška oddychu a stretnutie začali s chuťou. Hostia prišli do Senice len s 11. korčuliarmi a jedným brankárom. Zdalo sa, že to nevydržia kondične, ale opak bol pravdou.

Už v 2. minúte Szalva vyskúšal pozornosť brankára hostí Petra Púša, ktorý obliekal aj dres Senickej Dukly. V 3. minúte T. Pavlík z dobrej parkety dal tesne vedľa, z protiútoku Golas trafil pravé rameno domáceho gólmana Lutovského. V 8. minúte Daniška mal na palici tutový gól,Marcel Lutovský zázračne zachránil.O minútu sa opäť vyznamenal domáci gólman,strelu Golasa ktorý bol sám pred bránou vyrazil vyrážačkou. 12. minúte sa pekne prehačkoval Krumpál a vystrelil spomedzi kruhov, Púš strelu kryl. Kapitán domácich sa nepresadil ani po druhý raz. Keď sa T.Pavlík a Dolinajec na jednej strane a Grgoň a Molnár na druhej strane gólovo nepresadili, zaujímavá tretina skončila bez gólov.

V prostrednej tretine unikol Dolinajec, trafil len do Púša a v 23. minúte po Paračkovej strele zazvonila pravá žrďka brány hostí. V 25. minúte sa diváci konečne dočkali. Po peknej akcii v situácii dvoch na jedného si F.Plánka a M.Daniel vymenili puk a posledne menovaný po prvý raz rozjasal tribúny, keď dal prvý gól v tomto kalendárnom roku, 1 : 0. V 27. minúte mohli hostia vyrovnať. Za faul obrancu L.Klímu nariadil hlavný rozhodca trestné strieľanie. Hosťujúci Daniška ho nepremenil, brankár Lutovský mu to strieľanie zneškodnil. V 30. minúte dala Senica gól, ale hlavný rozhodca ho neuznal, pretože nevidel v neprehľadnej situácii puk. V 32. minúte domáci opäť jasali, Miško Daniel zavesil po druhý raz do odkrytej brány, 2 : 0. V závere tretiny hostia využili početnú prevahu, Drgoň dal na rozdiel gólu.

V tretej tretine sa čakalo, že domáci zvýšia vedenie, ale nestalo sa. Boli to hostia, ktorí dvomi gólmi otočili skóre a odvážajú si tri body.

Povedali po stretnutí

Michael Daniel: „Nestačili ani moje dva góly na víťazstvo, mali sme tam niekoľko šancí, ktoré sme nepremenili. Aj oni mali gólové príležitosti, tiež nedali. V poslednej tretine sa lámal chlieb a nám to nevyšlo.“

Boris Záhumenský: „Určite za výkon sme si zaslúžili bodovať, ale zbytočné chyby v obrane nás pripravili o body. Myslím si ale, že sa nemáme za čo hanbiť a na ľade sme vydali všetky sily, i keď sme prehrali. Podržal nás brankár Marcel Lutovský.

Marcel Lutovský: „Mali sme nešťastie na konci stretnutia, dostali sme nešťastný druhý gól a to s nami otriaslo.“

Erik Štefanka: „Začali sme dobre. My sme mohli dať viac gólov, strelecky sme sa nepresadili. Podržal ich dobrý brankár Peter Púš. V závere sme si to sami pokazili, k rozhodcom sa nebudem radšej ani vyjadrovať.“

Najbližší hokejový program

14.1.2017 16.00 hod. Zápas hviezd 2.ligy v Ružomberku VÝCHOD – ZÁPAD. Zo Senice sa hlasovaním dostal Michael Daniel do 2. formáci, 18. kolo 21.1.2017 Bratislava – Senica

Ďalšie výsledky 17. kola 2. ligy, skupiny A

Dubnica – HC Bratislava 3:2, Púchov – Piešťany 5:4, Prievidza – Levice 6:2, D. Kubín – Partizánske 5:4.