facebook

Spartak Myjava v osemfinále Challenge cupu jednoznačne zdolal Záhreb 3:0

Spartakovci v prvom stretnutí osemfinále nestratili ani set. Na postup aj tak potrebujú uhrať v Záhrebe dva sety.

Hráči Spartaka Myjava zľava kapitán Martin Hauer, Matúš Konc a Ján Tarabus počas druhého setu osemfinále Challenge cupu proti Mladosť Záhreb.(Zdroj: Vlado Miček)

Odveta je na programe 1. februára v Záhrebe. Pri každej inej prehre Myjavy bude nasledovať tzv. zlatý set.

Prvý zápas osemfinále Challenge Cupu:

Spartak Myjava - Mladosť Záhreb 3:0 (14, 20, 11)

Zápas trval: 66 minút, rozhodovali: Shehu (Alb.) a Kozič (BaH), 700 divákov
Myjava: Hauer 1, Konc 16, Tarabus 12, Katona 20, Ihnát 12, Durec 10, libero Ochodnický (Watzka 0). Tréner: Ľ. Šalata

Mladosť držal v úvodnom sete s Myjavčanmi vyrovnaný stav iba v úvode. V ďalšom priebehu postupne Spartak navyšoval náskok a set doviedol bez problémov do víťazného konca.

V druhom sa Kopaničiari dostali do vedenia 4:0 a to ich akoby uspalo a súper dokázal otočiť na 8:6. Počas time-outu domáci tréner Šalata domácich dôrazne upozornil a tí postupne otočili vývoj setu vo svoj prospech a zvládli aj koncovku a set získali v pomere 25:20.

Tretí set mal jednoznačný priebeh, hosťom nepomohli ani zmeny v zostave a domáci bez väčších ťažkostí dokráčali k víťazstvu 3:0.

Ľuboslav Šalata, tréner Spartaka Myjava: "Podarilo sa nám realizovať to, čo sme si zaumienili. Cesta bola cez kvalitný servis. Súpera sme odtiahli od sieti a znemožnili útočiť cez stred. Boli nútení útočiť po krajoch vďaka nášmu servisu. Dostávali sme neustále súpera pod tlak a dokázali sme využívať bodové príležitosti, keď sme mali loptu nadrazenú na druhej strane. Trochu sme si skomplikovali situáciu v druhom sete, kde sme viedli 4:0 a niekoľko úspešných blokov súpera nás pribrzdilo v rozlete. Tam sa odohrala najdôležitejšia pasáž zápasu. Bola nervózna obidvaja súperi si uvedomovali, že sa od nej bude vyvíjať aj odveta. Tretí set sme už mali pod kontrolou. Súper robil čo mohol, menil zostavu, ale my sme už duel kontrolovali. Určite ešte o postupe nie je rozhodnuté a odveta bude veľmi náročná. Doma budú určite podstatne silnejší. Už sme u nich hrali, tak vieme čo nás čaká, majú vysokú halu. Cítime sa, že sme v polčase a máme miernu psychickú výhodu."

Vladimír Katona, univerzál Spartaka Myjava: "Záhreb neviem či prišiel v plnej sile, bol to trochu divný duel. Súper hral zle, v podstate sme ich k ničomu nepustili. V podstatne sme ani nehrali žiadne koncovky. Ak viem, chýbal im jeden hráč, ktorý mal problémy s pasom. Čo sa týka odvety, budeme sa snažiť vyhrať, ale musíme počítať s tým, že v domácom prostredí to bude úplne iný súper."