Skaličania v Topoľčanoch prehrali, v nedeľu ich čaká štvrtý duel

Skaličania neodohrali v Topoľčanoch zlé stretnutie akoby napovedala vysoká prehra

Skalicu prišiel do Topoľčian podporiť aj početný fanklub.Skalicu prišiel do Topoľčian podporiť aj početný fanklub. (Zdroj: Jaro Šupa)

HC Topoľčany – HK Skalica 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 6. Hain (Kalináč), 11. Hain (Pätoprstý), 31. Nemček (Kalináč, Kluka), 32. Laššo (Podstavek), 51. Nemček (Kalináč, Ďurčo) – 16. Petráš (Vaškovič, Vereš)

HC Topoľčany: Račko – Kalináč, Hain, Nemček, Ďurčo, Kluka – Laššo, Hrudík, Král, Podstavek – Dobrý, Nitriansky, Pekarčík, Bystričan, Priganc – Šťastný, Ficel, Duran, Šuba – Gašparovič, Pätoprstý

HK Skalica: Petrík – Vereš, Horváth, Petráš, Škápik, Vaškovič – Kučera, Drahorád, Knyazev, Grman, Hluch – Brodek, Pavešič, Dvonč, Mikéska, Kotzman P. – Ivčič, Gula, Janáč, Romančík, Kotzman A.

Rozhodca: Juraj Konc – Róbert Frimmel – Tomáš Gegáň, 1 980 divákov

Tretí zápas sa odohral po prvýkrát na topoľčianskom ľade a domácich dopredu tiahli takmer dve tisícky fanúšikov, keď v hľadisku nechýbali fankluby z Topoľčian i Skalice. V domácom drese sa predstavil aj odchovanec Denis Pätoprstý, ktorý prišiel vypomôcť Žochárom z KHL, kde obliekal dres bratislavského Slovana. Ešte pred samotným stretnutím si striebornú prilbu prevzal Martin Kalináč, ktorý vyhral v hlasovaní o najlepšieho hokejistu prvej hokejovej ligy za mesiac január.

Domáci hokejisti lepšie vstúpili do stretnutia a už v 2. minúte mohol otvoriť skóre Podstavek, ale Petrík v bránke hostí bol pozorný. Domáci si aktívnou hrou vybojovali presilovku a Hain po akcii celého útoku otvoril skóre strelou do prázdnej bránky – 1:0. O pár sekúnd po skvelej zadovke Kalináča mohol zvýšiť vedenie Pätoprstý, výborný zákrok ale vytiahol opäť Petrík. V 11. minúte sa skóre opäť menilo, úspešným strelcom bol po druhýkrát v zápase obranca Hain, ktorý prepálil od modrej hosťujúceho brankára – 2:0. V 14. minúte sa do nájazdu dostal Ivičič, ale Račko jeho pokus kryl. O dve minúty ale prišla pekná kombinačná akcia celého útoku hostí a Petráš pred Račkom pretlačil puk do siete – 2:1.

Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie hostia, vypracovali si aj výhodu presilovej hry, ale pozorný Račko držal tesný náskok domácich. V polovici zápasu sa peknou akciou prezentoval aj topoľčiansky útok, keď Nemček vrátil domácim dvojgólové vedenie. Hneď po buly sa v tutovke objavil Vereš, Račko ale predviedol výborný zákrok, keď puk vyrazil a z následného protiútoku dorazil puk do siete Laššo – 4:1.

V záverečnej tretine držali domáci hokejisti stredné pásmo, no svojou aktívnou hrou sa dostávali aj do zakončenia. V 50. minúte prekabátil brankára hostí Nemček strelou pod hornú žrď a o víťazovi bolo rozhodnuté. Topoľčany týmto víťazstvom znížili náskok Skalice v play-off na 1:2 na zápasy a už zajtra od 18.00 hod. je tak na programe štvrtý zápas. Aj na tento duel vypraví fanklub Skalice autobus. Ak máte záujem, hláste sa u Bohumila na 0903 270 842.

Hlasy po zápase

Tomáš Hluch: „Dnes sa mi zápas hodnotí ťažko, pretože nás súper predčil vo všetkom. Chýbala nám agresivita a pohyb. Nič sa nedeje dnes proste nebol náš deň, to sa stáva. Stále vyhrávame a som si istý, že zajtra podáme kvalitnejší výkon. Každý si je vedomí, čo nám dnes chýbalo na to aby sme vyhrali. Teraz si oddýchneme a už sa sústredíme na ďalší zápas."

Kristián Kučera: „Dnes sme ťahali za kratší koniec, súper bol aktívnejší Opäť sme museli doťahovať dvojgólový náskok a aj keď sa nám podarilo streliť kontaktný gól tak sme zápas nedokázali otočiť. Nič sa nedeje. Zajtra nás čaká ďalší zápas, stále je výhoda na našej strane. Super atmosféra ďakujeme našim fanúšikom za podporu. Dnes to nebol nás deň už sme to hodili za hlavu zajtra začíname zápas od 0:0. Určite sa pobijeme, aby sa séria nemusela vrátiť do Skalice.

Peter Oremus, tréner Skalice): "V tomto zápase nám chýbala agresivita a úvod nám vôbec nevyšiel podľa našich predstáv. Topoľčany boli dravejší po výsledku, a preto boli úspešnejšie. Pred zápasom sme si predstavovali úplne iný výsledok. Pre našich chlapcov je to ponaučenie, že v zajtrajšom zápase musíme byť aktívnejší a hlavne agresívnejší, ak chceme v Topoľčanoch zvíťaziť."

Ľubomír Hurtaj, tréner Topoľčian: "My sme mali nôž na krku, pretože v sérii sme prehrávali už 0:2, pričom oba zápasy sme v Skalici prehrali až po predĺžení, čo tiež nám nepridávalo na psychike. Z môjho pohľadu si ale myslím, že prvá tretina bola z našej strany najhoršia, pretože sme za stavu 2:0 prepadávali, Skalica sa dostávala do kontier a po našej chybe aj znížila na rozdiel gólu. Od druhej tretiny sme boli už jasne lepším mužstvom a zaslúžene sme triumfovali. Je však absolútne jedno, či sme vyhrali 5:1 alebo o gól, je to play-off a na zápasy prehrávame 1:2. Skalica je vo stále vo výhode, a preto zajtra musíme podať opäť výnimočný výkon, aby sme boli lepší ako Skalica a vynútili si piaty rozhodujúci zápas."