facebook

Skalica v Prešove bojovala aj druhý zápas, dohromady padlo 200 trestných minút

Hokejsti Skalice bojovali aj v druhom stretnutí, nakoniec však idú domov za stavu 1:1 na zápasy. Znamená to, že v Skalici sa určite pôjde na hokej v utorok aj v stredu.

HK Skalica - Penguins Prešov(Zdroj: Vlado Miček)

Penguins Prešov – HK Skalica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Gól a asistencie: 18. Michalčin (Abdul, Jokeľ), 29. Baláž (Michalčin, Abdul), 53. Bylina (Solomčak) - 46. Vaškovič (Škápik)

Vyššie tresty: 5 min. + DKZ Kokavec, Jokeľ, Abdul (všetci Prešov) – Pavešic, Hluch, Horváth (všetci Skalica), na 10 min. Hopkovič (prešov)

HC Prešov Penguins: L. Gavalier – Hopkovič, Novický, Madový, Valečko, Kubát, Michalčin, B. Cvengroš, Šaršok – M. Kokavec, J. Petro, A. Lipovský – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, M. Baláž – Mikolášek, L. Klíma, Chalupa.

HK Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Hílek, Drahorád, Mikska, Pavešic, Smetana, Kukliš – Ľ. Vaškovič, R. Vereš, Š. Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, R. Dvonč – A. Kotzman, Mi. Romančík, Janáč.

Rozhodca: T. Orolin, Lauff – Hric, Janiga, 3 122 divákov.

Na rozdiel od prvého stretnutia začali domáci podstatne opatrnejšie a ani zďaleka si nevytvorili taký tlak. Skaličania mali na úvod výhodu presilovej hry, ale ani oni a ani o pár minút domáci z početnej výhody nedokázali nič vyťažiť. Zápas bol aj naďalej podstatne opatrnejší ako deň predtým a šancí bolo na oboch stranách minimum. Domáci sa však dočkali už v prvom dejstve, keď v závere prekonal Michalčin Petríka a Prešov odchádzal do šatní s tesným vedením.

Aj v druhej tretine pokračoval opatrný hokej. Ten prebiehal až do polovici tretiny, keď sa presadil v hre štyroch na štyroch Baláž a na radosť zaplnených tribún dostal Prešov už do dvojgólového vedenia, ktoré si až do záverečnej sirény tejto časti udržali.

V tretej nezostávalo Skaličanom iné, ako začať viac riskovať a v 46. minúte sa zásluhou kapitána Ľuba Vaškoviča dočkali po prihrávke Škápika v presilovej hre kontaktného gólu. Napriek tomu, že sa Záhoráci dostali aj do ďalších nádejných príležitostí, neskórovali, naopak v 52. minúte sa presadil Bielorus Bylina a Tučniaci viedli opäť o dva góly. V 54. minúte si pästné pozdravy posielali Pavol Kotzman a Jokeľ, za čo si obaja hráči išli sadnúť na trestnú lavici na štyri minúty. Dve minúty pred koncom dostal vyšší trest a trest do konca zápasu. Následne sa strhla na ihrisku poriadna mela a hromadné vylučovanie. V závere ešte vystrašil zákrok na Janáča, ktorý zostal bezvládne na ľade, ale nakoniec by to nemalo byť vážne.

Skóre sa už nemenilo a tak sa séria sťahuje do Skalice za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy, čo znamená, že na Záhorí sa pôjde na hokej určite v utorok 28.2. a aj 1.3. vždy o 18:00 hod.

Hlasy po zápase

Ľubo Škápik, obranca HK Skalica: "Paradoxne si myslím, že dnes sme odohrali lepší zápas ako včera a prehrali sme. Mali sme množstvo šancí, ale dnes nám to tam akosi nechcelo padnúť. V závere zápasu bolo viacej ostrejších zákrokov, čo vyvrcholilo hromadnou bitkou. Ale aj takéto situácie k play-off patria. Teraz sa už sústredíme na domáce zápasy, ktoré chceme zvládnuť. Chcem ešte poďakovať naším fanúšikom, ktorí dnes merali za nami ďalekú cestu. Dúfam, že ich v hojnom počte príde v utorok aj v stredu a poženú nás dopredu."

Michal Romančík, útočník HK Skalica: "Po včerajšom vyhratom zápase sme čakali tlak od súpera aj divákov. Vedeli sme, že to nebude ľahké, ale išli sme s tou istou taktikou a odhodlaním vyhrať aj druhý zápas. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Čo sa stalo na konci zápasu- to k play-off patrí a tak to ma byť. Je to o bojovnosti a emóciách. Biť sa nenecháme. Už teraz sa sústredíme na zápasy pred domácim publikom. Ideme a chceme uspieť v oboch zápasoch!!!"

Ďalšie články z témy Skalica

1. Hokejbalisti Skalice vyrovnali sériu, vyhrali u víťaza základnej časti! 493
  2. Pri Senici musel zasahovať vrtuľník. Došlo k vážnej dopravnej nehode. 298
  3. VIDEO+FOTOGALÉRIA: Na Búroch deviaty triumf olympijského víťaza, Matej Tóth nedal súperom šancu 243
  4. Skalica po matnom výkone prehrala s Bardejovom 157
  5. Grand Prix Záhoria: Jakub Valachovič a jeho zverenci žali víťazstvá v Šaštíne 132