facebook

Skaličania vstúpili do jari úspešne

MFK Skalica čakal na úvod jari ťažký duel v Novom Meste. Ten vďaka premenenému pokutovému kopu Daniela Šebestu napokon zvládli k spokojnosti.

Daniel Šebesta (vľavo) a Ján Mizerák počas jesenného stretnutia s Novým Mestom.(Zdroj: Vlado Miček)

Nové Mesto – MFK Skalica 0:1 (0:0)

Gól: 69. Šebesta (pen.)

Žlté karty: 19. Vlado, 68. Šupka, 90. Múdry – 39. Švrček, 40. Milunović

Nové Mesto nad Váhom: Belic – Beňo, Múdry, Šupka (C), Jurica, L. Šebek, Živčic (66. Rapavý), Mikuš, Kurtin (80. Bošanský), M. Šebek, Vlado

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Mizerák, Szocs, Majerník (C), Švrček - Hlavatovič, Pankaričan - Vaščak (86. Jakubek), Ulrich (90.+ Človečko), Šebesta - Milunović (48. Hruška),

Rozhodca: Július Straka – Anton Perát, Peter Ličko, 455 divákov.

Duel sa hral v náročných podmienkach, keď popri ťažkom teréne hral významnú rolu aj silný vietor. Ten fúkal v úvodnom dejstve proti Skaličanom a tak bolo ich prvoradou úlohou neinkasovať. To sa im bez väčších ťažkostí podarilo.

V druhom polčase pridali Záhoráci na aktivite a v 69. minúte sa dočkali odmeny. Po ruke jedného z domácich hráčov v šestnástke nasledoval pokutový kop. Ten bezpečne premenil Daniel Šebesta a Skaličania viedli. V nasledujúcich minútach hostia v pokoji kontrolovali duel a zdalo sa, že dokráčajú bez problémov k víťazstvu. V 90. minúte však prišlo zaváhanie vo vlastnom pokutovom pokutovom území, po ktorom nasledoval pokutový kop v prospech Nového Mesta. Lenže Martin Šebek netrafil bránku Čikoš-Pavlička a hostia už tri body bez väčších ťažkostí ubránili.

Hlas po zápase

Jozef Kostelník: „Vybojovali sme tri body u nepríjemného súpera. V ťažkom počasí, keď celý prvý polčas fúkal vietor proti nám. To sme dokázali prečkať a v druhom dejstve sme si vytvorili niekoľko streleckých príležitostí. Zaslúžene sme o ten gól zvíťazili.“

Ďalšie články z témy Skalica

1. Hokejbalisti Skalice vyrovnali sériu, vyhrali u víťaza základnej časti! 493
  2. Pri Senici musel zasahovať vrtuľník. Došlo k vážnej dopravnej nehode. 298
  3. VIDEO+FOTOGALÉRIA: Na Búroch deviaty triumf olympijského víťaza, Matej Tóth nedal súperom šancu 243
  4. Skalica po matnom výkone prehrala s Bardejovom 157
  5. Grand Prix Záhoria: Jakub Valachovič a jeho zverenci žali víťazstvá v Šaštíne 132