facebook

Skalica druhý zápas dlho viedla, nakoniec však ťahala za kratší koniec

Skaličania po úvodnom zápase, v ktorom prehrali, chceli dať na prvý duel zabudnúť.

Autor prvého gólu stretnutia Pavol Pavešic pred brankárom Romanom Petríkom.(Zdroj: Miro Minďaš)

HC 07 Detva – HK Skalica 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly a asistencie: 44. Petro (Říha, Gachulinec), 48. Říha (Gachulinec, Srnka), 60. Žilka (Petro) - 10. Pavešič (Kučera, Hluch)

HC 07 Orin Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Zorvan, Valjent, Jendroľ, Mačkovič – Gašpar, V. Fekiač, Škvaridlo – Žilka, Petro, Torok – Říha, Srnka, Poliaček – Hrušík, Huňady, Videlka. HK Skalica: Petrík (Košút) – Horváth, Škápik, Drahorad, Kukliš, Pavešič, Mikéska, Hílek, Vanek – Petráš, Vereš, M. Romančík – Knyazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Janáč, Krýdl, Halabrín.

Rozhodcovia: Snášél, Mihaľov – Holienka, Stanzel, 700 divákov

Skalica začala druhé stretnutie podstane aktívnejšie, keď už od začiatku sa musel mať Orčík na pozore po šanciach Kňaazeva a Brodeka. Potom síce domáci dostali výhodu početnej výhody, ktorú však nevyužili. Naopak po sekaní si išiel na trestnú lavicu sadnúť domáci Říha a po strele Kučeru vypadol puk z lapačky Orčíka čo pohotovo využil Pavešic na vedúcí gól. O pár sekúnd musel ísť opäť za sekanie na trestnú domáci Říha a takmer sa zopakovala gólová situácia, keď po strele Škápika Orčíkovi opäť vypadol puk, a Horváth ho takmer dorazil do bránky. Lenže miesto gólu išiel na trestnú, keďže rozhodcovia jeho snahu ohodnotili ako sekanie domáceho gólmana. Aj napriek miernej hernej prevahe Detvy Záhoráci v pohode odolávali a súpera do výraznejších šancí nepúšťali a čo prešlo, pochytal spoľahlivý Petrík. V samom závere najskôr rozhodcovia nepotrestali jasný faul domácich, aby vzápätí prísne vylúčili Kňazeva a hostia sa budú musieť v úvode druhej časti brániť.

Skalica sa presilovej hre bez väčších ťažkostí ubránila. Od 125. minúty nasledovala séria vylúčení. Kým Detvanci si nedokázali vytvoriť v početnej výhode šance, Skaličania áno, ale bez gólového efektu. Až v polovici zápasu pri vylúčení Mikésku si domáci vypracovali niekoľko príležitostí, ale obrana na čele s Petríkom odolala. V 32. minúte mal gól na hokejke Kňazev, ale skvele zasiahol Orčík. v 39. minúte mala výbornú príležitosť dvojica Kučera - Hluch, ale domáci so šťastím odolali a taj po dvoch tretinách svietil na ukazovateli tesný stav 1:0 pre Skalicu.

V 44. minúte sa po šťastnej strele podarilo Petrovi vyrovnať a začínalo sa odznova. Domácich presný zásah naštartoval a v početnej výhode strelu od modrej tečoval Říha a Detva otočila stretnutie. V závere ešte tréner Oremus odvolal brankára Petríka, ale Detva dokázala streliť gól do prázdnej bránky a o zápase bolo rozhodnuté.

Roman Petrík: "Hrali sme omnoho lepší zápas. Neviem, čo s nami bolo v prvom stretnutí, či sme boli unavení z cesty. Bolo to z našej strany slabé. Tentoraz to bolo omnoho lepšie. Hrali sme super, viedli sme 1:0. Dovolím si povedať, že v prvej tretine sme boli omnoho lepší ako domáci. V druhom dejstve nás už vedeli zatlačiť, bolo tam však veľa vylúčení. V záverečnej časti rozhodli individuálne chyby. Najskôr voľný hráč pred bránou a potom tečovaný puk trochu so šťastím."

Peter Oremus: „Dnes to bol z našej strany lepší výkon ako tomu bolo včera. Som veľmi rád, že sme sa zlepšili a dokázali si nahrať. Mrzí ma však, že za stavu 1:0 v náš prospech sme urobili školácku chybu pred našou bránou a súper to využil. Musíme hrať celých 60 minút, aby sme dokázali súpera ako je Detva poraziť. Prehrávame v sérii 0:2 a nič iné ako vyhrať trikrát po sebe nám nezostáva.

Ďalšie články z témy Skalica

1. NAKA zasahuje aj na západnom Slovensku Video 1 075
  2. Bude 5. liga pod ZsFZ alebo ObFZ Senica alebo nájde niekto ešte aj iné riešenie? 491
  3. VÝSLEDOK PÁTRANIA PO BOMBE: Opäť falošný poplach? 464
  4. MFK Skalica v plnej príprave na novú sezónu, prípravné zápasy začínajú už v stredu Foto 425