facebook

Skalica uspela v Petržalke a poskočila na 3. miesto extraligovej tabuľky

Hokejmarket Skalica zvládol dôležitý duel o play-off a v Petržalke zvíťazil 5:2.

Hokejmarket Skalica zvládol dôležitý zápas s Jokeritom a teší sa z troch bodov.(Zdroj: Vlado Miček)

Jokerit Petržalka – Hokejmarket Skalica 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly a asistencie: 13. Božík (Ró. Kováč), 18. Pardel (Šemetka) – 11. Válek (Janáč, Salajka), 22. Válek (Janáč, Nečas) , 38. Martinusík (Rampáček, Patinka), 39. Holaza (Škadra, Salajka), 45. Rampáček (Martinusík, Salajka)

Jokerit Petržalka: Letko– Šúrek, Metzner, Chudý, Dudík, Pardel, Kratochvíla, Kováč Ró, Virág, Varga, Kováč Ra., Axamit, Sodoma, Kurtín, Šemetka, Božík

HBK Hokejmarket Skalica: Komenda (16. Petrovič) – Sobol, Daniel, Zelenka, Salajka, Babiar, Smetana, Rampáček, Patinka, Martinusík, Válek Janáč, Nečas, Škadra, Vadík, Holaza, Pollák

Skalica začala výrazne aktívnejšie a v prvých piatich minútach ohrozili viackrát Letka v bránke Jokeritu. Dvakrát Válek, Martinusík a Rampáček však pozorného gólmana neprekonali. Až potom mal prvý vážnejší zásah Komenda, ale bez problémov si so šancou domácich poradil. V ďalšom priebehu mala Skalica aj naďalej navrch, ale bez gólového efektu. Prvýkrát síce udrelo na strane Jokeritu, keď Bôžik dokázal dopraviť loptičku do Komendovej bránky, ale bolo to rukou a gól neplatil. O pár sekúnd sa však už skóre menilo, keď svoj strelecký pôst prerušil najlepší strelec Skalice Válek po efektnej prihrávke Janáča. Lenže Skalici vedenie dlho nevydržalo, keď už o 81 sekúnd skončila Božíkova strela z uhla na prekvapenie všetkých v sieti. V poslednej minúte úvodnej časti mal gól na hokejke Martinusík, ale Letko zázračne zachránil.

Úvod druhého dejstva obstarala strela Salajku, ktorá však mierila tesne vedľa a tak udrelo na druhej strane. Pardelova strela prepadla Petrovičovi, ktorý vystriedal otraseného Komendu, cez lapačku a Skalica prehrávala. O pár okamihov mal nepríjemný stret s mantinelom Babiar a druhýkrát museli zasahovať lekári. Na strane Jokeritu sa to obišlo bez vylúčenia, naopak vylučovalo sa onedlho na strane Záhorákov, ale oslabenie Skaličania prežili. Vzápätí vyšla rýchla akcia Skalice a Janáč opäť výborne našiel Váleka, ktorý vyrovnal na 2:2. O pár sekúnd mal na hokejke tutovku Holaza, ale Letko vytiahol ďalší vynikajúci zákrok. Záhoráci prežili aj druhé oslabenie a vzápätí sa sám pred petržalským brankárom objavil Martinusík, ale skóre sa nemenilo. V závere bol po druhýkrát vylúčený Janáč, ale skóre sa už v druhej tretine nemenilo.

V úvode tretej tretiny mali síce výhodu počtnej výhody domáci, ale na hokejke mal hneď v úvodnej minúte Válek, ale jeho šancu „zrušil“ domáci obranca iba za cenu faulu. V presilovej hre mali Skaličania viaceré dobré šance, ale bez gólového efektu. Hostia postupne zvyšovali obrátky a boli za to odmenení. Hneď po buly rozohrali rýchlu akciu Patinka – Rampáček a Martinusík, ktorý bol na konci gólovej akcie. Prešlo iba 32 sekúnd a Skalica viedla o dva góly. Škadra spoza bránky výborne našiel Holazu a ten sa dokázal presadiť cez brániaceho Petržalčana. Jokerit zákonite musel otvoriť hru, ale to bola voda na mlyn rýchlym Záhorákom, ktorí neustále hrozili z rýchlych kontier. V poslednej minúte Jokerit odvolal brankára, ale do tlaku sa nedostal, naopak Martinusík utiekol domácim, pred prázdnou bránkou ponúkol gól Rampáčkovi a ten ponúknutou šancou nepohrdol a pečatil skóre na 5:2.

Hlas po zápase

Richard Válek, autor dvoch gólov Skalice: „Bol to náročný duel. Boli sme hokejbalovejší a vyhrali sme zaslúžene. Stretnutie hodnotím pozitívne, lebo prelomenie zlej šnúry bez streleného gólu prišlo v pravý čas. Som rád, že som pomohol k víťazstvu dvoma presnými zásahmi. Niekedy nedáte gól ani z tej najvyloženejšej šance a niekedy to padne aj „z tribúny“. Som rád za tri body a istote play-off pre Skalicu.“

Ďalšie výsledky: Svidník – Považská Bystrica 2:1, Vrútky – Nitra 6:0, Martin – Pruské 7:2, LG Bratislava – Ružinov 6:4, Kežmarok – Diková 1:0 po sam. náj.