facebook

FOTOGALÉRIA: Skalica zdolala Trenčín, Petrík opäť čaroval

Skaličania si pripísali v baráži víťazstvo nad Trenčínom a po štyroch dueloch atakujú druhú priečku.

Jediný gól Trenčína v presilovej hre.(Zdroj: Vlado MIček)

HK Skalica – Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 37. Horváth (Škápik, Vereš), 50. Dvonč (Pavešic) – 31. Sojčík (Drgoň, Starosta)

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešic, Mikéska,Vanek – Janáč, Vereš, Petráš - Hluch, Kučera, Halabrín - Dvonč, Brodek, P. Kotzman - Ivičič, A. Kotzman, Romančík - Smetana

Dukla Trenčín: Volden – Holenda, Bohunický, Drgoň, Pač, Pardavý, Pavúk, Trška, Starosta – M. Hossa, Gašparovič, Hecl – Sadecký, H. Ručkay, Hudec – Šimun, Sojčík, Štumpf – Švec, Vopelka

Rozhodcovia: Baluška, Jonák - Junek, 2 845 divákov

Dukla vstúpila do zápasu agresívnejšie a vytvárala si tlak. Ak sa však aj dostala do šance, všetko likvidoval spoľahlivý Petrík. Domáci sa síce pred bránku Dukly dostávali iba sporadicky, ale v 15. minúte pri presilovej hre mal stopercentnú príležitosť Dvonč, lenže preváhal správny moment na strelu.

Do druhej tretiny už nastúpili domáci podstatne agresívnejšie a pribúdali aj šance na ich strane. V polovici stretnutia si išiel sadnúť na trestnú lavicu po mimoriadne prísnom rozhodnutí Pavol Kotzman a hostia po obliehaní bránky Skalice zásluhou teču Sojčíka išli do vedenia. O niekoľko minút sa naskytla výborná príležitosť na vyrovnanie Záhorákom, ktorí hrali v početnej výhode o dvoch hráčov. Tú zužitkovali zásluhou Horvátha, ktorý tečoval prudkú strelu Škápika.

V tretej tretine sa šance prelievali na oboch stranách, ale tie väčšie boli na strane hostí. Lenže Petrík „zatiahol roletu“ a aj keď mal Marcel Hossa minimálne tri gólovky, ani jedna neskončila za chrbtom domáceho gólmana. A tak zahrmelo na druhej strane. Ešte predtým však Mikéska zložil v pästnom súboji hosťujúceho Bohunického, čo vyvolalo búrlivú odozvu hľadiska. Potom už obrana Skalice čisto zložila Hosu a vzápätí Pavešic vysunul do samostatného nájazdu Dvonča, ktorý nedal šancu Voldenovi. Domáci po góle urobili najlepšie čo mohli, nezatiahli sa pred bránku, ale aktívnou hrou neustále hrozili. V posledných dvoch minútach sa tréner Penzeš odhodla k hre bez brankára, ale výraznejšiu šancu si jeho zverenci nevypracovali, naopak domáci niekoľkokrát netrafili prázdnu bránku.

Hlasy po zápase

Peter Ivičič, útočník HK Skalica: „Úvodná časť bola z našej strany veľmi zlá. Či už smerom dopredu, ale aj dozadu, o čom svedčia aj strely, keď nás prestrieľali 20:4. Cez prestávku v šatni padli aj tvrdšie slová, povedali sme si čo máme zlepšiť a myslím, že to pomohlo. Zdolali sme ich našou bojovnosťou, funguje nám to, že sme skvelá partia. Pre mňa sú takéto zápasy veľkou školou. Je to úplne iný hokej ako v juniorke. Je vyspelejší a silovejší, sú to pre mňa obrovské skúsenosti.“

Karel Drahorád, obranca HK Skalica: „Bol to bojovný výkon. Už tradične nás opäť podržal v bránke Roman (Petrík). Zápas sme doslova vydreli, dali sme dva góly a som rád, že sme to zvládli. Po prvej tretine sme si povedali, že musíme hrať zodpovedne zozadu a to sme splnili.“

Peter Oremus, tréner HK Skalica: „Prvú tretinu sme nemali vôbec dobrú. Pokračovali sme v podobnom výkone ako sme predviedli v Liptovskom Mikuláši. V šatni sme si povedali po prvej časti svoje a som rád, že sme v nasledujúcom priebehu už dokázali aj zakombinovať, strelili sme gól. Stále však aj u nás pokrivkáva realizácia šancí, dávame jeden-dva góly. Ale zvíťazili sme, aj keď sme dali iba dva góly a my si tieto víťazstvá vážime.“

Ďalší zápas 4. kola: Detva - Liptovský Mikuláš 1:3

1. MHk 32 Liptovský Mikuláš 4 3 1 0 0 14 : 6 11

2. HK DUKLA Trenčín 4 1 0 2 1 14 : 15 5

3. HK Skalica 4 1 1 0 2 9 : 11 5

4. HC 07 ORIN DETVA 4 0 1 1 2 6 : 11 3

Ďalšie články z témy Skalica

1. Bude 5. liga pod ZsFZ alebo ObFZ Senica alebo nájde niekto ešte aj iné riešenie? 950
  2. Horúce počasie na Záhorí vystrieda ochladenie. Vieme, kedy príde 862
  3. Záhoráci nemajú ani jedno prírodné jazero vhodné na kúpanie 203
  4. Takto to vyzeralo na Rugged Race v Myjave Video 137
  5. Rekonštrukcia múru Holíčskeho zámku medzi ocenenými stavbami 65
  6. Druhé kolo ZHL pre ženy Kútov a mužov Podbranča 60
  7. Predseda predstavenstva MFK Skalica Peter Bartoš: Opäť s postupovým cieľom 58
  8. Indiáni majstrami Skalickej ligy, Havanu zdolali 3:0 Foto 52
  9. FOTO: Rodák z Holíča a odchovanec Skalice Marián Studenič prešiel draftom NHL! 50
  10. Príčinou je záhorácke zelé a banánová šupka. Hovorí o energii 90-ročná Mária Kráľovičová 46