FOTOGALÉRIA: Skalica zdolala Trenčín, Petrík opäť čaroval

Skaličania si pripísali v baráži víťazstvo nad Trenčínom a po štyroch dueloch atakujú druhú priečku.

Jediný gól Trenčína v presilovej hre.Jediný gól Trenčína v presilovej hre. (Zdroj: Vlado MIček)

HK Skalica – Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 37. Horváth (Škápik, Vereš), 50. Dvonč (Pavešic) – 31. Sojčík (Drgoň, Starosta)

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešic, Mikéska,Vanek – Janáč, Vereš, Petráš - Hluch, Kučera, Halabrín - Dvonč, Brodek, P. Kotzman - Ivičič, A. Kotzman, Romančík - Smetana

Dukla Trenčín: Volden – Holenda, Bohunický, Drgoň, Pač, Pardavý, Pavúk, Trška, Starosta – M. Hossa, Gašparovič, Hecl – Sadecký, H. Ručkay, Hudec – Šimun, Sojčík, Štumpf – Švec, Vopelka

Rozhodcovia: Baluška, Jonák - Junek, 2 845 divákov

Dukla vstúpila do zápasu agresívnejšie a vytvárala si tlak. Ak sa však aj dostala do šance, všetko likvidoval spoľahlivý Petrík. Domáci sa síce pred bránku Dukly dostávali iba sporadicky, ale v 15. minúte pri presilovej hre mal stopercentnú príležitosť Dvonč, lenže preváhal správny moment na strelu.

Do druhej tretiny už nastúpili domáci podstatne agresívnejšie a pribúdali aj šance na ich strane. V polovici stretnutia si išiel sadnúť na trestnú lavicu po mimoriadne prísnom rozhodnutí Pavol Kotzman a hostia po obliehaní bránky Skalice zásluhou teču Sojčíka išli do vedenia. O niekoľko minút sa naskytla výborná príležitosť na vyrovnanie Záhorákom, ktorí hrali v početnej výhode o dvoch hráčov. Tú zužitkovali zásluhou Horvátha, ktorý tečoval prudkú strelu Škápika.

V tretej tretine sa šance prelievali na oboch stranách, ale tie väčšie boli na strane hostí. Lenže Petrík „zatiahol roletu“ a aj keď mal Marcel Hossa minimálne tri gólovky, ani jedna neskončila za chrbtom domáceho gólmana. A tak zahrmelo na druhej strane. Ešte predtým však Mikéska zložil v pästnom súboji hosťujúceho Bohunického, čo vyvolalo búrlivú odozvu hľadiska. Potom už obrana Skalice čisto zložila Hosu a vzápätí Pavešic vysunul do samostatného nájazdu Dvonča, ktorý nedal šancu Voldenovi. Domáci po góle urobili najlepšie čo mohli, nezatiahli sa pred bránku, ale aktívnou hrou neustále hrozili. V posledných dvoch minútach sa tréner Penzeš odhodla k hre bez brankára, ale výraznejšiu šancu si jeho zverenci nevypracovali, naopak domáci niekoľkokrát netrafili prázdnu bránku.

Hlasy po zápase

Peter Ivičič, útočník HK Skalica: „Úvodná časť bola z našej strany veľmi zlá. Či už smerom dopredu, ale aj dozadu, o čom svedčia aj strely, keď nás prestrieľali 20:4. Cez prestávku v šatni padli aj tvrdšie slová, povedali sme si čo máme zlepšiť a myslím, že to pomohlo. Zdolali sme ich našou bojovnosťou, funguje nám to, že sme skvelá partia. Pre mňa sú takéto zápasy veľkou školou. Je to úplne iný hokej ako v juniorke. Je vyspelejší a silovejší, sú to pre mňa obrovské skúsenosti.“

Karel Drahorád, obranca HK Skalica: „Bol to bojovný výkon. Už tradične nás opäť podržal v bránke Roman (Petrík). Zápas sme doslova vydreli, dali sme dva góly a som rád, že sme to zvládli. Po prvej tretine sme si povedali, že musíme hrať zodpovedne zozadu a to sme splnili.“

Peter Oremus, tréner HK Skalica: „Prvú tretinu sme nemali vôbec dobrú. Pokračovali sme v podobnom výkone ako sme predviedli v Liptovskom Mikuláši. V šatni sme si povedali po prvej časti svoje a som rád, že sme v nasledujúcom priebehu už dokázali aj zakombinovať, strelili sme gól. Stále však aj u nás pokrivkáva realizácia šancí, dávame jeden-dva góly. Ale zvíťazili sme, aj keď sme dali iba dva góly a my si tieto víťazstvá vážime.“

Ďalší zápas 4. kola: Detva - Liptovský Mikuláš 1:3

1. MHk 32 Liptovský Mikuláš 4 3 1 0 0 14 : 6 11

2. HK DUKLA Trenčín 4 1 0 2 1 14 : 15 5

3. HK Skalica 4 1 1 0 2 9 : 11 5

4. HC 07 ORIN DETVA 4 0 1 1 2 6 : 11 3