Holíč doma remizoval, na jar stále čaká na prvé víťazstvo

Holíč v treťom jarnom zápase získal úvodný bod, keď doma remizoval s Trenčianskymi Stankovcami.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: pixabay)

Holíč – Tr. Stankovce 1:1 (1:1)

Góly: 45. M. Nečas – 21. T. Hazda. R Košecký, 120. TJ: Ravas – Blažek, Vaclavik, T. Milota, M. Nečas, Uher, Privrel, Španka, Mihálik (66. Ružička), T. Slovík, S. Milota.

Hŕstka uzimených, ale verných divákov sa prišla pozrieť na druhé tohtoročné domáce stretnutie. Úvod zápasu patril domácemu tímu, ktorého hráči sa snažili o skoré skórovanie. Hostia však pomaly hru vyrovnávali, až kým prišla 21. minúta a podarilo sa im gólovo presadiť. Po hrubej chybe domácej obrany vbehol pred brankára Hazda a skóroval na 0:1. Domáca hra bola plná nepresností a statických momentov, naopak, hostia hýrili aktivitou. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami a v 36.min. takmer zahrmelo na domácej strane odznova, keď Kováčikovu strelu k tyči Ravas stačil pokryť. O minútku neskôr vyskúšal Zemanoviča v hosťujúcej bránke Vacavik, no len tesne minul jeho bránu. V poslednej minúte kopali domáci rohový kop, ktorý hlavou usmernil k zadnej tyči Nečas a vyrovnal polčasové skóre na 1:1.
Po zmene strán hrali obe mužstvá opatrne s vedomím nespraviť chybu, ktorá by mohla stáť body. V 57. min. dopravil do siete loptu Španka, no gól pre ofsajd neplatil. Uherova delovka v 70.min. skončila vysoko nad bránkou a v 77. min. vyprášil Zemanovičove rukavice Nečas. Posledných desať minút sa hralo pod trvalým tlakom domácich, no žiadna z šancí sa gólovo neskončila, a tak Holíčania opäť naplno nebodovali.

SkryťVypnúť reklamu

Prečín – Myjava B 0:3 (0:2)

Góly: 16. Copko, 20. vlastný Sádecký, 58. Holiš.
Rozhodoval Chlebo, ŽK: Vojtek, 150 divákov.
MYJAVA B: Solnička – Jorík (64. Oríšek), Flamík (75. Pekník), Pavol Sivák, Pecha, Peter Sivák, Toman, Holiš, Horeš, Marček, Copko (81. Nikodem).
Hostia počas celého zápasu dominovali a domácim nedovolil takmer nič. V 11. min. Bartek chytil Holišovu hlavičku z päťky a v 12. min. Pechov oblúčik skončil tesne nad. V 16. min. sa presadil v šestnástke po chybe obrany Copko a prestrelil brankára 0:1. O štyri minúty centrovanú loptu Marčeka si nešťastne do vlastnej brány zrazil Sádecký – 0:2. O dve minúty sa na šestnástke ocitol voľný T. Orávik, ale zakončil zbrklo vedľa a priamy kop Vrábela Solnička pohodlne kryl. Do prestávky mohli hostia ešte zvýšiť, no v 40. min. nekrytý Jorík mieril vedľa, v 42. min. Bartek zmaril šancu Holiša a v 45. min. sa vyznamenal pri strele Marčeka. V 50. min. po rýchlom brejku v poslednej chvíli rato-val domáci obranca spolu s Bartekom a Jorík na odrazenú loptu nedosiahol. V 57. min. po peknom centri Petra Siváka Copko bez námahy poslal loptu hlavou k žrdi – 0:3. V 79. min. sa dostal do veľkej šance Copko, ale Bartek sa prekonať nedal.

Ďalšíe výsledky: Jaslovské Bohunice – Šimonovany 0:3 (0:2), Tr. Teplice – Borčice 0:6 (0:2), N. Dubnica – Častkovce 2:0 (1:0) , Hlohovec – Vrbové 2:2 (1:2), Malženice – Boleráz 1:2 (0:0), Domaniža a Partizánske mali voľno.

1. Borčice 18 15 1 2 58:11 46
2. Malženice 18 9 5 4 36:19 32
3. Myjava B 18 9 5 4 33:18 32
4. Boleráz 19 9 4 6 29:21 31
5. J. Bohunice 19 8 5 6 28:21 29
6. Častkovce 19 8 5 6 23:21 29
7. N. Dubnica 18 7 7 4 22:15 28
8. Tr. Stankovce 17 7 4 6 20:19 25