facebook

Po divokej prvej tretine prehra Skalice s Detvou

Skaličania strelili v prvej časti tri góly, napriek tomu ju aj celý duel prehrali.

HK Skalica – Detva 3:6 (3:4, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 2. Dvonč, 7. Pavešic, 15. Kučera (Kňazev, Hluch) – 4. Gašpar (Gachulinec, Škvaridlo), 4. Videlka (Fekiač, Lunter), 8. Török (Gachulinec, Říha), 18. Škvaridlo (Fekiač), 53. Valjent (Šimon), 57. Žilka (Gašpar, Fekiač)

HK Skalica: Petrík (21. Košút) – Drahorád, Hílek, Horváth, Mikéska, Pavešic, Kukliš, Vanek, Škápik – Hluch, Dvonč, Ivičič – A.Kotzmann, Kňazev, Janáč – Petráš, P.Kotzmann, Kučera – Smetana, Romančík, Vereš

HC 07 Orin Detva: Orčík – Sládok, F.Fekiač, Šimon, Gachulinec, Valjent, Mačkovič, Jendroľ, Lunter – Gašpar, V. Fekiač, Hrušík – Huňady, Petro, Poliaček – Říha, Srnka, Škvaridlo – Török, Videlka, Žilka

Skaličania sa do svojho súpera pustili s odhodlaním a pomerne rýchlo boli odmenení za svoju aktivitu. Situáciu dva na jedného chcel riešiť Dvonč prihrávkou, ale obranca si nešťastne zrazil puk do vlastnej bránky a domáci viedli. Lenže hosťom stačilo 35 sekúnd, aby otočili vývoj stretnutia, keď sa trafili Gašpar a Videlka. Lenže divoký priebeh pokračoval. O tri minúty sa trafil v oslabení po peknej individuálnej akcii Pavešic, ale ešte počas tej istej presilovej hry strhol vedenie opäť na stranu Detvy Török. Potom sa hra trochu upokojila, ale v 15. minúte sa domácim zásluhou Kučeru podarilo zrovnať stav. V závere prvého dejstva sdostali výhodu presilovej hrySkaličania, ale namiesto streleného gólu inkasovali, keď zabudli na Škvaridla a ten samostatný nájazd premenil.

V druhej tretine sa domáci snažili vyrovnať, ale gól sa im nepodarilo streliť. V záverečnej časti pokračovala márna snaha Záhorákov na vyrovnanie, ale gól nedokázali streliť ani z vyložených šancí. To sa im vypomstilo v závere zápasu, keď do otvorenej obrany hostia dvakrát udreli a po góloch Valjenta a Žilku uzavreli skóre.

Hlasy po zápase

Samuel Petráš: „Úvod bol veľmi divoký. Zle sme bránili, celkovo sme začali zle a potom sme už len naháňali mačku za chvost. Mali sme aj my pomerne dosť šancí, ale nedokázali sme ich využiť. V záverečných stretnutiach sa pokúsime ešte súperom znepríjemniť súťaž a získať nejaké body.“

Rado Smetana: „Prvá tretina bola prestrelka. Tréner nám cez prestávku vyčítal, že sme sa nezamerali na defenzívnu činnosť. Bolo to v podstate nahore- dole. Pred zápasom sme si povedali, že budeme brániť stredné pásmo a budeme hrať zodpovedne, čo nám trochu utieklo. Po dlhej dobe sme dali viac ako jeden-dva góly. Na druhej strane sa nám nemôže stať, že cez prvú tretinu dostaneme štyri. Neviem či to je o skúsenostiach, možno nám chýbal aj kúsok šťastia. V druhej a tretej tretine sme zlepšili hru, dokázali sme si vytvoriť šance, ale nepadlo nám to tam. Ak by sme v druhej časti gól dali, verím, že by sme sa zdvihli aj po psychickej stránke a vyhrali by sme. V posledných štyroch zápasoch pôjdeme určite naplno, nikomu nič nedarujeme a budeme bojovať o každý bod.“

Peter Oremus: „Chlapci, ktorí odohrali baráž odvádzajú v každom stretnutí maximum. Ani v jednom z nich sa nevzdali, šliapali naplno. Musíme však rešpektovať silu súpera, ktorý nás hokejovo prevýšil. Opäť ešte zopakujem, že s výkonom, bojovnosťou a nasadením chlapcov som v každom zápase spokojný.

Ďalší výsledok: Trenčín - Liptovský Mikuláš 1:2 po pr.

2. Pri Senici musel zasahovať vrtuľník. Došlo k vážnej dopravnej nehode. 306
  3. VIDEO+FOTOGALÉRIA: Na Búroch deviaty triumf olympijského víťaza, Matej Tóth nedal súperom šancu 248
  4. Skalica po matnom výkone prehrala s Bardejovom 168
  5. Grand Prix Záhoria: Jakub Valachovič a jeho zverenci žali víťazstvá v Šaštíne 132