Skalica prehrala prvé semifinále až v 7. sérii samostatných nájazdov

Skaličania začali semifinálovú sériu extraligy v hokejbale.

Ilustračné foto zo zápasu Skalica - Martin v základnej časti.Ilustračné foto zo zápasu Skalica - Martin v základnej časti. (Zdroj: Vlado Miček)

Imperial Vitamins Martin - Hokejmarket Skalica 3:2 po sam. náj. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly a asistencie: 24. Bielený (Wagner), 26. Kollár (Javorka, Fedor) – 23. Martinusík (Zelenka), 33. Mikéska (P. Janáč)

ŠKB Imperial Vitamins Martin: Heczko (Jurošek) – Fodrek, Zluky, Fedor, Javorka S., Řiman, Holbus, Sušienka, Turoň – Bielený, Kollár, Wagner, Hrivnák, Tomka, Javorka B., Tomečko, Ruttkay, Lunter, Hazucha, Žulko, Drábik

HBK Hokejmarket Skalica: Komenda (Petrovič) – Zelenka, Salajka, Daniel, Sobol, Mikéska, Miklík – Rampáček, M. Romančík, Lantoš, Válek, P. Smetana, R. Smetana, P. Janáč, D. Janáč, Martinusík, Holaza, Vadík, Škadra

Rozhodcovia: Kralovič, Kováčik, 250 divákov.

Na nepríjemnom klzkom ihrisku sa v úvodných sekundách lepšie orientovali domáci hokejbalisti. Ale už po dvoch minútach sa osmelili aj Skaličania a ako prvý skúšal prekonať domáceho gólmana Zelenka, ale jeho strelu obrana súpera zblokovala. V 5. minúte prišla prvá presilová hra, keď na trestnú lavicu išiel hosťujúci Mikéska. Najväčšiu šancu si paradoxne vypracovali Skaličania, keď sa Rampáček rútil s Lantošom na Heczka, ale brankár strelu dokázal kryť. V ďalšom priebehu prvej časti sa šance striedali na oboch stranách, ale bez gólového efektu.

V úvode druhej časti sa duel pritvrdil a trestné lavice boli neustále plné. Lepšie sa so situáciou vysporiadali Skaličania, ktorí sa ujali vedenia. Kapitán Zelenka prešiel celým ihriskom, našiel voľného Martinusíka, ktorý z prvej prekonal Heczka. Lenže radosť Záhorákov trvala iba minútu a po zaváhaní v defenzíve inkasovali, keď sa presadila domáca dvojica Wagner - Bielený. Následne sa k presilovej hre dostali hostia, ale hneď v jej úvode ušiel Javorka, naservíroval puk kapitánovi Kollárovi a Martin otočil vývoj stretnutia. V nasledujúcom priebehu aj naďalej husto pršalo, čo znepríjemňovalo kombináciu obom mužstvám, navyše na klzkom teréne prichádzalo k častým stretom a tým pádom aj k vylúčeniam. Napriek tomu, že v závere mali domáci presilovú hru, nedokázali ju využiť a do kabín sa po druhej časti išlo za stavu 2:1.

Úvod tretej časti patril domácim, ktorí mali početnú výhodu, ale hneď po vyrovnaní síl na ihrisku sa do ofenzívy vrhli aj Skaličania. A boli odmenení, keď sa v 43. minúte po peknej individuálnej akcii presadil Mikéska a vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu sa šance prelievali na obe strany. V polovici tretej časti mali výhodu presilovej hry domáci, ale nedokázali sa výraznejšie presadiť. V závere sa už viac myslelo na to ako neinkasovať a tak duel dospel až do predĺženia.

V predĺžení sa najskôr musela Skalica brániť v štvorici, ale Martin z presilovej hry nič nevyťažil. V 4. minúte vystrelil nebezpečne Rado Smetana, ale jeho strelu defenzíva zblokovala. O pár sekúnd prihral do vyloženej šance Rampáček Romančíkovi, ale skvele zasiahol český reprezentačný brankár Heczko. V 6. minúte pálil Salajka, ale brankár Martina bol opäť na mieste. V 8. minúte mal gól na hokejke Rado Smetana a domáci zachránili len za cenu faulu. V presilovej hre našiel Rado Smetana Holazu pred bránkou, ale ten nedokázal pretlačiť loptičku za chrbát Heczka. Napriek viacerým šanciam Skalice gól nepadol a tak sa muselo rozhodnúť v samostatných nájazdoch.

Hlasy po zápase zdroj 213.sk)

Jozef Vadík, tréner Skalice: „Bol to veľmi dobrá duel, aj keď nám neprialo počasie. Spravíme si analýzu a zajtra budeme chcieť vyhrať. Hráčom nemám čo vyčítať, je škoda, že sme nedali gól. Počasie ako hovorím neprialo ani nám, ale ani súperovi. Na Martin potrebujeme dobré počasie a veríme, že v ňom zvíťazíme.“

Peter Jurošek, tréner Martina: „Bol to veľmi ťažký zápas. Išlo o typický play-off duel. Skalica čakala na naše chyby a som rád, že sme zvíťazili. Som rád, že máme prvý bod. Máme miernu výhodu pred Skalicou, určite sem prišli s cieľom aspoň jeden zápas zvíťaziť. Bohužiaľ ihrisko bolo v daždi mimoriadne náročné. Ak by bola krytá hala, tak úroveň duelu je aspoň o 30 % vyššia.“