Holíč trojbodový, v 5. lige ZsFZ striedavé úspechy Záhorákov

Kompletné komentáre a výsledkový servis k zápasom záhoráckych mužstiev 4. ligy ZsFZ a 5. ligy ZsFZ.

ilustr. fotoilustr. foto (Zdroj: archív)

4. LIGA ZsFZ

Holíč opäť víťazne

Holíč – Domaniža 1:0 (0:0)

Gól: 78. T. Slovík.
Holíč: Ravas – Blažek, M. Vaclavik, T. Milota, Privrel, Dubec, Španka, Konečný (72. Ružička), Mihálik (65. M. Nečas), T. Slovík (89. D. Nečas), S. Milota.
Domaniža: Kubiš – Haviar, Šterdas, Braciník, Kvaššay, Petrík, Augustín, Valjent (66. Lednický), Košut (80. Svoboda), Svitek, Sadecký.
Predzápasová gratulácia k životnému jubileu tajomníčke domácemu klubu Bradáčovej bolo to najpríjemnejšie, čo sa na štadió-ne v Holíči v nedeľu udialo. Za silného studeného vetra sa totiž hral nemastný neslaný futbal na oboch stranách. Prvá strela do priestoru bránky smerovala v 17. min. na domáceho Ravasa z kopačky Košúta, no skončila v gólmanových rukách. V 19. min. to na opačnej strane predviedol Mihálik. Prvý väčší rozruch prišiel v 40. min., keď sa pred bránkou ocitol Konečný a mohol sa len spýtať Kubiša, kam to má umiestniť, no volil prihrávku a ešte k tomu zlú. Domáci sa na chvíľku usadili pred bránku hostí a výsledkom bola nastrelená tyč Mihálikom.
Po zmene strán sa hra vôbec nezmenila a ak by zápas skončil remízou, ani jedno mužstvo si bod nezaslúži. Hralo sa bez šancí na oboch stranách a zväčša medzi šestnástkami. V 78. min. fauloval Lednický a k priamemu kopu z asi 20 metrov sa postavil Slovík. Ľahučko zahraný kop doplával pomedzi všetkými hráčmi až za brankárov chrbát. Zápas sa nakoniec skončil tesným víťazstvom 1:0 domáceho mužstva, ale tešiť môžu len tri získané body.

Jaslovské Bohunice – Myjava B 1:1 (1:0)

45. Kunovský – 68. Horeš. R. Čulák, ŽK: Machovič – Vávra, 200 divákov.
MYJAVA B: Solnička – Jorík (90. Čobrda), Kočica, Flamík (62. Kubica), Sivák, Vávra (65. Copko), Pecha, Toman, Holiš, Horeš, Marček. Tréner V. Stančík,

Ďalšie výsledky: Partizánske – Prečín 4:0 (2:0), Borčice – Šimonovany 4:1 (2:1), N. Dubnica – Boleráz 0:1 (0:0), Hlohovec – Malženice 1:6 (0:1), Tr. Teplice – Vrbové 1:0 (0:0), Tr. Stankovce – Častkovce 1:0 (1:0).

Trebatice – Stráže 5:2 (2:0)
Góly: 12., 35., 52. a 72. Macháč, 70. Směřička – 63.a 76. Rankić.
ČK: 87. Danihel.
TREBATICE: Veselý – Kotula, Bíro, Chebeň, Onder, Směřička, Macháč, Zelenay, Pekarovič, Sýkora, Greguš (Škamla, Mosný, Granec).
STRÁŽE: Lánik – Matuský, Brunner, I. Letko, L. Letko, Konečný, Šimo, Daniel, Šúrek, Polák, Rankić (Danihel, Bakič, Pollák).
Po dvoch prehrách nastúpili domáci so zámerom zvíťaziť, hoci úvod stretnutia tomu nenasvedčoval. Už v 5. minúte pohrozili hostia Ran-kićom, ktorý však netrafil bránu v nájazde. Hrdinom sa nakoniec stal mladý domáci útočník Macháč, ktorý otvoril skóre hlavou v 12. minúte. V 35. minúte zakončil samostatný nájazd obhodením brankára a bolo 2:0. V druhom polčase sa ten istý hráč uvoľnil pred šestnástkou, zaznamenal hetrik a upravil na 3:0. Svoj výborný výkon korunoval v 72. minúte štvrtým gólom, keď zužitkoval prihrávku Směŕičku. Medzitým sa krížnou strelou presadil aj Rankić, ale hlavné slovo mali domáci, keď sa presadil aj Směřička – 5:1. Skóre zápasu uzavrel opäť Rankić po samostatnej akcii.

Zvončín – Mokrý Háj 4:0 (0:0)
Góly: 66. Dolinaj, 73. a 87. M. Klenkovič, 81. Ekhardt.
ZVONČÍN: Honza – Krajčovič, M. Klenkovič, Poláček, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Backa, Dolinaj, Brečka, Semanko (Ekhardt, Kozmel).
M. HÁJ: Juračka – Chrenka, M. Valúch, Rampáček, Kaprálik, Regásek, R. Valúch, Pobuda, Komárek, Mucha, Kopálek (Biskupič, Peška, Rapant).
Domáci sa deň pred zápasom zúčastnili svadby a hostinu preniesli aj na ihrisko. Hostí „pohostili“ neustálym tlakom a do ničoho ich nepustili, ale nevedeli sa presadiť gólovo. Až v druhom polčase sa domáci gólostroj rozbehol, o čo sa po prestriedaní postaral Ekhardt, ktorý to ešte viac rozbehal. Skóre otvoril po hodine hry Dolinaj, o chvíľu na to zvyšoval čerstvý ženáč M. Klenkovič a definitívne dorazil hostí Ekhardt – 3:0. M. Klenkovič pridal ešte jeden gól a po hladkom víťaz-stve pokračovali vo Zvončíne v oslavách.

Horné Orešany – Oreské 1:3 (1:0)
Góly: 44. Blažo – 57. a 85. Pavlačka, 72. Jarábek.
ČK: 79. Blažo.
H. OREŠANY: Vaško – Kondrček, Malý, Turanský, Drozda, Planeta, Rajt, Blažo, Ďuga, Krchnavý, A. Mekký (Krchnavý).
ORESKÉ: Bernát – Ferik, A. Baláž, Kralovič, Jarábek, M. Baláž, Starych, Šefčík, Pavlačka, Bederka, Mikuš (Regásek, Štefka).
Horné Orešany utrpeli prvú jarnú prehru, recept na súpera z pod Karpát našlo Oreské. Podpísala sa pod to aj oklieštená zostava. Oreské však bolo aktívnejšie. Domáci išli do vedenia tesne pred koncom polčasu, keď sa hlavou presadil Blažo. Aktivita hostí neutíchla ani po inkasovanom góle a ani po zmene strán a po chybe domácej obrany vyrovnal Pavlačka. O zvrat v skóre sa postaral Jarábek a keď sa zbytočne nechal vylúčiť Blažo, Oreské korunovalo prevahu na ihrisku aj tretím gólom a zaslúžene zvíťazilo 3:1.

Krakovany – Gbely 0:2 (0:1)
Góly: 35. Zajíček, 81. Nemec.
KRAKOVANY: O. Sedlák – Macháč, O. Holán, Feranec, Kališ, Urban, Pčelár, Mitošinka, A. Holán, Šurin, Bukovčák (Pavlovič, Jurda).
GBELY: Herda – Uhrinec, Bolebruch, Karas, Dvořák, Žáček, Zajíček, Kratochvíl, Kučera, Nemec, Nemečkay (Lukáč, Mihálik, Sloboda).
Favorit z Gbelov nenechal nič na náhodu a od úvodu mal viac z hry. Strela Kučeru a Nemca však v sieti neskončili. V 35. minúte už využil individuálnu akciu Nemca Zajíček a bolo 0:1. Domáci sa snažili hroziť z brejkov, ale cez dobre brániacu obranu hostí to mali ťažké. V druhom polčase to skúšali aj strelami. Gbely mali viacero možností na ukončenie zápasu, ale nepochodili, a tak Krakovany stále „žili“. V 81. minúte sa však zbavil brániaceho hráča Nemec a potvrdil výhru Gbelov.

Križovany – Moravský Svätý Ján 1:0 (1:0)
Góly: 38. Šiška.
ČK: 70. Demovič.
KRIŽOVANY: Bzdil – M. Táčovský, Šiška, Demovič, Horský, Málik, Baláž, Hrnčiar, Šiška, Červenka, Šuran (T. Táčovský, Barniak).
M. SV. JÁN: Stupavský – Mach, Vrábel, A. Šimonovič, Chvátal, Chvál, E. Šimonovič, Kudlička, Vávra, Do. Bolf, Hajadin.
Za nepríjemného vetra rozhodla v Križovanoch situácia z 38. minúty, kedy sa presadil Šiška. Vo vyrovnanom zápase hostia hrozili najmä cez Šimonoviča a Do. Bolfa. V druhom polčase bol vylúčený Demovič a hostia zacítili možnosť zisku bodu, ale Križovany už si najtesnejšie víťazstvo ubránili.

Ďalší výsledok: Drahovce – Veľké Kostoľany 0:2 (0:0).