Súťaže ZsFZ: Holíč doma víťazne, Gbely uspeli vonku

Holíč zvládol v 4. lige ZsFZ dôležitý duel, keď zdolal Šimonovany. Gbelom sa podarilo priviesť tri body z nebezpečných Trebatíc.

Holíč – Šimonovany 1:0 (0:0)
Gól: 65. Privrel
Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavik, T. Milota, Privrel, Dubec, Uher, Španka (90. D. Nečas), Mihálik, T. Slovík, S. Milota (84. Rúžička)
Šimnovany: Gramblička – Mi. Oršula, Rybanský, Chrenko, Ma. Oršula, Žembera, Kodaj (46. Varga), Gális (46. Laurinec), Bielich (46. Sobota), Žiak, Žikavský

So začiatkom nedeľného futbalu v Holíči sa spustil výdatný lejak. Ihrisko tak ostalo podmáčané a tomu zodpovedal i obraz hry s kopou nepresností. Obaja súperi si strážili hru a nechceli spraviť chybu. V 25. min dostal loptu pred bránku hosťujúci Kodaj, no terén mu zabránil presne zakončiť. Veľa vzruchu prvý polčas nepriniesol, no v jeho poslednej minúte sa podarilo Slovíkovi spoza šestnástky nastreliť žrď.

V druhom polčase domáca Iskra pridala na aktivite a snažila sa skórovať v čo najkratšom čase. Hostia vyslali do hry trojnásobné striedanie, čo sa im neskôr vypomstilo. V 65. min sa k rohovému kopu postavil Slovík a pekný center hlavou zakončil gólovo Privrel, 1:0. Asi trinásť minút pred koncom sa v súboji o loptu ocitol domáci Mihálik a hosťujúci Žembera. Domáci hráč išiel nohou nahor a hosťujúci hráč hlavou nadol , čo sa mu vypomstilo a zásah priniesol krv na tvár a prísnu červenú Mihálikovi. Hostia už nemohli striedať a počet hráčov tak ostal vyrovnaný. Skóre zápasu sa už nemenilo a domáca Iskra si tak pripísala tesné víťazstvo.

Ďalšie zápasy: Hlohovec – Partizánske 2:0 (1:0). Malženice – Jaslovské Bohunice 1:0 (1:0), N. Dubnica – Prečín 1:0 (0:0), Domaniža – Častkovce 3:0 (1:0), Tr. Teplice – Myjava 1:5 (1:2), Borčice – Vrbové 1:0 (0:0), Boleráz a Tr. Stankovce mali voľno.

Drahovce – Mokrý Háj 2:2 (0:1)
Góly: 49. a 51. Moravčík – 18. Biskupič, 90. M. Valúch.
DRAHOVCE: Paulovič – Poláčik, Horúcka, Zajac, Poláčik, Potrok, Bednár, Moravčík, Putera, Bihari, Dusík (Brezovský, Urban, Nádaský).
M. HÁJ: Juračka – Chrenka, M. Valúch, Kaprálik, Machálek, Regásek, R. Valúch, Pobuda, Mucha, Biskupič, Kubík (Rapant).
Už v prvom polčase bolo rušno, keď musela byť k domácemu brankárovi privolaná záchranka a má podozrenie na zlomenú kľúčnu kosť. V bráne ho nahradil útočník. Hostia tento moment okamžite využili, keď sa najlepšie v šestnástke zorientoval Biskupič a otvoril skóre – 0:1. Zvyšok prvého dejstva sa dohrával.

Do druhého polčasu domáci vstúpili lepšie a veľmi rýchlo zvrátili skóre. V 49. minúte unikol po strane Bihári a jeho prihrávku zužitkoval Moravčík. O necelé dve minúty sa situácia zopakovala, opäť po krídle unikol Bihári, no tentokrát sa rozhodol strieľať, jeho pokus zamieril do žrde, odkiaľ sa odrazil k Moravčíkovi a ten nezaváhal – 2:1. Víťazstvo však neudržali, keď v nadstavenom čase vyrovnal po rohu hlavou M. Valúch.

Zvončín – Oreské 6:1 (2:0)
Góly: 10. Semanko, 26. Brečka (11m), 48. Jankovič, 53. M. Klenkovič, 79. a 82. Dolinaj – 75. Mikuš.
ZVONČÍN: Honza – Kopčan, Bron, Krajčovič, M. Klenkovič, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Semanko (Kozmel, Backa).
ORESKÉ: Bernát – Ferik, Baláž, Královič, Starych, Šefčík, Štefka, Bederka, Hrbatý, Buchta, Mikuš (Regásek, Štefka).
Domáci nastúpili v najsilnejšom zložení a bolo to cítiť. Už v 10. minúte otvoril skóre Semanko, ktorý si zbehol, dostal prihrávku od Kopčana a z 25 metrov prekonal gólmana. V 26. minúte sa Jankovič vyhol ofsajdovej pasci, brankár ho fauloval a Bečka z nariadenej penalty dával na 2:0.

V druhom polčase už to bola hra mačky s myšou. Domáci sa bavili futbalom, na 3:0 dával Jankovič a po centri Dolinaja z voleja na 4:0 M. Klenkovič. Hostia síce znížili po rýchlom brejku na 1:4, ale rozbehnutí domáci jasne dominovali a snažili sa hrať na Dolinaja, aby sa dostal s gólmi na čelo strelcov. Nakoniec strelil ešte dva góly a Zvončín vyhral 6:1.

Veľké Kostoľany – Stráže 5:4 (3:2)
Góly: 17. a 24. Buchanec, 19. Čeliga, 51. Troják, 70. Šuliman – 28., 74. a 86. Cintula (druhý z 11m), 41. Celláry.
V. KOSTOĽANY: Jamrich – Janíček, Strečanský, Mačica, Troják, Kolarovič, Ajpek, Čeliga, Virág, Chudý, Buchanec (Filin, Šuliman, Lopatka).
STRÁŽE: Lánik – Hrubša, L. Letko, Konečný, Šúrek, Brunner, Pollák, D. Bakič, Ch. Bakič, Celláry, Cintula (Šefčík).
Vo Veľkých Kostoľanoch videli diváci výborne divadlo od obidvoch mužstiev, ktoré chceli hrať futbal a bolo sa na čo pozerať. V 13. minúte zazvonila domáca žrď po strele D. Bakiča. O štyri minúty namieril z priameho kopu Buchanec a bolo 1:0. Po kombinačnej akcii bolo o dve minúty neskôr zásluhou Čeligu 2:0 a v 25. minúte už bolo po Buchancovom góle 3:0. Hostia to však nezabalili ani za tohto stavu a Cintulla v 28. minúte znížil po štandardke – 3:1. Domáci Virág nevyužil nájazd, nenavýšil domáce vedenie a tak prišiel trest z kopčky Celláryho – 3:2.

Po zmene strán však vrátil domácim dvojgólové vedenie strelou spoza šestnástky Troják – 4:2. Po góle Šulimana sa zdalo byť po všetkom – 5:2. No Cintulla znížil na 5:3, po strele Brunnera zazvonila žrď a Cintulla zápas v závere zdramatizoval – 5:4. Divoký zápas nakoniec domáci ustáli a držia sa na čele.

Trebatice – Gbely 1:3 (0:1)
Góly: 51. Marušinec – 5. Nemec, 81. a 90. Kratochvíl.
ČK: 67. Greguš.
TREBATICE: Veselý – Kotula, Bíro, Chebeň, Machač, Škamla, Mosný, Marušinec, Greguš, Klasovitý, Kirka (Šiška, Geranec).
GBELY: Herda – Uhrinec, Bolebruch, Karas, Dvořák, Žáček, Zajíček, Lukáč, Kratochvíl, Kučera, Nemec (Jurka, Mihálik).
Trebatice sa výhrou mohli vrátiť naspäť do boja o prípadný postup, ale ich plány začal narúšať už v 5. minúte Nemec, ktorý potrestal chybu domácej obrany a obhodil brankára. Hostia boli aktívnejší v prvom dejstve, no postupne domáci hru vyrovnali a pohrozili Klasovitým, ale bez efektu. Hostia pochodili rovnako, keď im radosť vzal odkopom Bíro.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci a v 51. minúte po štandardke Chebeňa vyrovnal Mrušinec. V 67. minúte však musel po druhej žltej karte opustiť ihrisko Greguš. Napriek tomu mali domáci dve obrovské šance, v ktorých Klasovity nepochodil, a to Trebatice mrzelo. V 81. minúte poslal hostí do vedenia Kratochvíl a v nadstavenom čase ten istý hráč po rýchlej kontre upravil na 1:3.

Horné Orešany – Moravský Svätý Ján 2:1 (1:1)
Góly: 45. Drozda, 63. Rajt – 42. Nemec.
H. OREŠANY: Vaško – Kondrček, Malý, Drozda, Turanský, Planeta, Krchnavý, Rajt, M. Mekký, Zvonár, Blažo (Krchnavý, Ďuga, Križan).
M. SV. JÁN: Stupavský – Mach, Chvátal, Chvál, E. Šimonovič, Vávra, Do. Bolf, Hajdin, Nemec, Pakovič, A. Šimonovič (Knotek).
Vo vyrovnanom zápase sa šance rodili len veľmi ťažko. Do vedenia išli tesne pred odchodom do šatní hostia zásluhou Nemca. Keď sa zdalo, že náskok udržia, prišiel nadstavený čas, štandardná situácia a odrazenú loptu poslal do siete Drozda.

Po zmene strán sa postaral o zvrat Rajt, ktorý strelou strhol vedenie na stranu domácich. Po zvyšok zápasu si Horné Orešany výsledok strážili a hoci v závere prišiel tlak hostí, vyrovnanie z toho nebolo.

Ďalší zápas: Krakovany – Križovany 6:1 (4:0).