FOTOGALÉRIA: Lakšáre pevným krokom kráčajú k víťazstvu, Petrova Ves prehrala doma

V 7. lige ObFZ Senica potvrdili Lakšáre svoje dominantné postavenie a na čele už majú 13 bodový náskok.

ŠK Petrova Ves - Letničie, 7. liga ObFZ Senica, 20. koloŠK Petrova Ves - Letničie, 7. liga ObFZ Senica, 20. kolo (Zdroj: ŠK Petrova Ves)

7. LIGA ObFZ SENICA

Popudinské Močidľany – Lak. N. Ves 0:5 (0:2)
Góly: 12. Tománek, 30. Michalica, 46. T. Velický, 66. a 87. Hubek
Popudinské Močidľany: Krušina – Bellay(C), Klein, Jakubek, D. Krchňavý, I. Krchňavý (Tokoš), Sloboda, Kudláč (Foriška), Buchta (Čech), Novák, Sopúšek
Lakšárska N. Ves: Mihál – Tománek(Cintula), Velický, Michalica(Cigánek), Hílek(C), Smolinský, Hubek, Haramia, Cingel, Malík (M. Velický), T. Velický
Rozhodovali: Dzindzík – Bednár

Na zápas nastúpili domáci s cieľom potrápiť súpera a nič mu nedarovať zadarmo. Spočiatku sa to Popudinčanom darilo, vyvíjali tlak, držali loptu. Ale keď sa hostia zobudili po zaspatom úvode, prebrali opraty zápasu do svojich rúk a začali diktovať hru. V 12. minúte otvoril skóre Martin Tománek, po chybe domácich v obrane. V 30. minúte zvýšil na 0:2 Jakub Michalica. Do konca prvého polčasu mali hostia ešte pár príležitostí, ale domáci sa statočne ubránili.

Úvod 2. polčasu patril hosťom, keď hneď v 46. minúte Tomáš Velický premenil zo štandardnej situácie. Domáci mali obrovskú gólovú príležitosť, keď sa po krásnej strele podarilo nastreliť len tyčku. Domáci nedokázali prekonať brankára Gabriela Mihála, ktorý si svojím bezchybným výkonom udržal čisté konto. Filip Hubek ešte dvakrát skóroval a tým spečatil výhru Lakšárou.

Čáry – Smolinské 5:0 (1:0)
Góly: 24., 67., 85. a 90. Gabriš, 56. Kuník
Čáry: Ozábal – Kollár(D. Kuník), Vizváry, Danihel, Dimmel(Mihok), Peliká, Gabriš, Riška, Lorenc, Kuník, Božek(D. Lorenc)
Smolinské: Kavecký – Okasa, Kaščák, Rehák, Maderič(C), Daniel(Pavlík), F. Daniel(Masár), Polák, Goga(Rezbárik), I. Kavecký, Hrica
Rozhodovali: Vlk – Knap

Čáry boli od samého začiatku futbalovejší, mali prevahu po všetkých stránkach hry. Diváci mohli vidieť „One man show“ (Predstavenie jedného muža), ktoré mal pevne v rukách Tomáš Gabriš. Svoj strelecký účet si otvoril v 24. a uzavrel v 90. minúte. Smolinské sa celý zápas bránilo a nedokázalo si vypracovať jedinú vyloženú šancu. Ku Gabrišovi sa pripísal na streleckú listinu aj mladučký Fabián Kuník, keď krásnym lobom v 56. minúte zvýšil na 2:0. Domáci diváci si teda prišli na svoje a po rozstrieľaní Smolinského mohli spokojne oslavovať zaslúženú výhru.

Sekule – Kunov 2:2 (1:2)
Góly: 43. Pavlík, 48. Kadera – 32. Burian, 38. Júva,
Sekule: Krajčík – Húšťava, Hajdin, Pavlík, Ondriska(Vávra), Trajlínek(C), Adam Trajlínek, Ježek, Ivánek, Kubinák, Kadera(Hujsa)
Kunov: Fábik – Belohlávek, Šefčík(C), Černek, Vavrovič, Jablonický(Barčák), M. Černek, Burian, Burián, Blanárik, Júva
Rozhodovali: Daniš – Tubl

Do zápasu vstúpili lepšie hráči hostí. Prvé minúty boli ešte ustráchané, ale potom hra dostala vytúžené tempo a bolo sa na čo pozerať. Gól prišiel v 32. minúte, keď nakopnutú loptu do stredu ihriska predĺžil Rehák na Radoslava Buriana. Za 6 minút zvýšil Patrik Júva na 0:2. Peter Pavlík ešte pred koncom polčasu zjemnil nepriaznivý stav a odchádzalo sa do kabín so skóre 1:2.

V 2. polčase boli hostia ustráchanejší, z čoho vyťažil Lukáš Kadera v 48. minúte. Oba tímy hrali zo zabezpečenej obrany a tak obrany s brankármi likvidovali všetky pokusy na rozhodnutie zápasu. Zápas neoživili ani tri striedania a tak sa bodíky spravodlivo rozdelili do oboch mužstiev.

Petrova Ves – Letničie 3:5 (2:3)
Góly: 17., 27. a 87. Ovečka – 5. Daniel, 7. a 70. Knap, 30. Mikulka, 64. Cao
Petrova Ves:Huszár – Šmida, Vanek, Škápik (Žifčák), Buček, Hrubša (Schemmer), Pochylý (C), Božek, Očkaj (D. Hrubša), Krbica, Ovečka
Letničie: Lánik – Ferenčík, Daniel (Masár), Brezovský (Pecho), Šrkozy, Riška, Rehák, Cao, Mikulka, Konečný (C), Knap (M. Šarkozy)
Rozhodovali: Otočka – Mikúš

Začiatok zápasu patril hráčom hostí, ktorí boli v super nálade po oslave 49 rokov vedúceho mužstva. Prvých 10 minút patrilo hosťom. Gól prišiel v 5. minúte, keď nakopnutú loptu do stredu ihriska predĺžil Rehák na Lukáša Daniela a ten sa už v zakončení nemýlil. Za dve minúty zvýšil Michal Knap na 0:2. Milan Ovečka do 27. minúty zrovnal nepriaznivý stav, ale v 30. minúte Michal Mikulka poslal Letničie opäť do vedenia.

V 2. polčase boli hostia opatrnejší, ale aj tak dvakrát skórovali, Daniel Cao v 64. minúte a Michal Knap pridal svoj druhý gól zápasu. Ten sa dohrával v priateľskom podaní. Výborný Milan Ovečka ešte kozmeticky upravil skóre a pripísal si hetrik.

Štefanov – Unín 1:1 (0:1)
Góly: 77. Čelústka (11 m) – 25. Chanečka
Štefanov: Malík – Čelústka, Cvečka, Polák, Macek, Ovečka, Valla (C), Tóth, Klena (Tomašovič), Chudý, Tureček
Unín: Hrica – Štítny, Hoferka(C), Neuročný (Nesnadný), Drúžek, Rešetka, Strásky (Šiška), E. Hoferka, Rosa (Rehák), Uher, Chanečka
Rozhodovali: Holenka – Hušek

Štefanov bol lepším tímom, ale aj tak to nestačilo na bojovný Unín. Hoci si Unín vypracoval jedinú šancu, stačilo to na strelenie gólu, ktorým dokázal ukradnúť body Štefanovu. Gól prišiel po prieniku z ľavej strany a následnej krížnej strely Petra Chanečka v 25. minúte.

Vyrovnávajúci gól prišiel až v 77. minúte po pokutovom kope Ľubomíra Čelústku. Všetky pokusy Štefanova stroskotali na brankárovi Jakubovi Hrivcovi, ktorý mal svoj deň. Nemohúcnosť útočníkov bola obrovská a tak sa domáci museli uspokojiť s jedným bodíkom.

Chropov – Hradište p. Vrátnom 3:3 (2:1)
Góly: 10. Špaček, 40. a 70. Krutý – 42. Kršteník, 60. Sadloň, 84. Sekáč
Chropov: M. Liška – Liška, Hlavička, Madák (Remešic), Kuchárek (Vávra), Ivánek (Ilčík), Krutý, Bartal (C), Orth, Špaček, P. Orth
Hrádište p. Vrátnom: Rehák – Michalička, Sadloň, Kršteník (C), Barcaj, Kováč, Furko(Rehák), Štefka, Cutlac, Sekáč, Fukna (Gregor)
Rozhodovali: Buzay – Polakovič

Chropov zo začiatku zápasu zaskočil Hradište. Hostia ovládali zápas, predvádzali peknú kombinačnú hru, ale domáci z ojedinelých šancí dávali góly. V 10. minúte Peter Špaček z polovice ihriska prekvapil brankára hostí a poslal Chropov do vedenia. Naňho nadviazal Kristián Krutý, keď po chybe v obrane Hradišta zvýšil na 2:0. Hostia sa presadili až v 42. minúte, keď Jozef Kršteník prekonal domáceho Lišku.

Druhý polčas opäť Hradište dominovalo, ale malo problémy s premieňaním šancí. Prelomili to až v 60. minúte po Sadloňovej delovke. Domáci však dokázali odpovedať v 70. minúte druhým gólom Kristiána Krutého. Hradište sa nechcelo zmieriť so stratou 3 bodov a napokon Dominik Sekáč rozhodol o remíze.

Rovensko – Sobotište 1:5 (1:1)
Góly: 11. Salay (11 m) – 19. a 87. Chvála, 60. Kadlečík, 74. M. Tomeček, 76. Čederle (11 m)
Rovensko: Junas – Mach, Velický(C), Hanečka, Kratochvíl, Salay, Kubina, Nemec, Jamriška, Vizváry, Provazník(Vacula)
Sobotište: Velický – Polák(Vandák), Nečas, Kadlečík, Včelka, Vizváry, Hála, Čederle (C), M. Kadlečík(Tomeček), Chvála
Rozhodovali: Ryčovský – Smoleňák

Sobotišťania zostali zaskočení po úvodnom 15-minútovom tlaku Rovenska. Domáci sa dostali do vedenia po penalte, ktorú využil Ján Salay v 11. minúte. Nevyužili pár príležitostí a následne sa hra vyrovnala. Po zobudení Sobotišta Ján Chvála po chybe v rozohrávke zrovnal na 1:1. Do polčasu sa skóre nemenilo.

Druhé dejstvo prinieslo kombinačnú hru Sobotišta. Hostia pritlačili Rovensko a Patrik Kadlečík poslal hostí v 60. minúte do vedenia. Domáci sa vytratili zo zápasu a hostia si schuti zastrieľali. Rozhodca odpískal dve penalty a celý zápas mal pevne v rukách. Po góle Kadlečíka prispeli aj Miroslav Tomeček v 74. minúte, Tomáš Čederle v 76. z pokutového kopu a tri minúty pred koncom zápasu opäť Ján Chvála. Sobotište konečne prelomilo svoju bezmocnosť v zakončení na úkor domáceho Rovenska.