Súťaže počas víkendu ukončili aj v ObFZ Senica.

TJ Radimov - víťaz 6. ligy ObFZ Senica.TJ Radimov - víťaz 6. ligy ObFZ Senica. (Zdroj: Vlado Miček)

6. LIGA ObFZ SENICA

Radimov oslavoval titul, na záver nadelil sedmičku, Čierny Peter pre Šajdíky

Rybky – Kopčany 3:2 (0:0)
Góly: 52. V. Stašek, 57. C. Mach, 65. J. Červinka, 68. D. Patka, 88. F. Ravas.
Rybky: R. Rýzek – M. Mach, J. Červinka (C), M. Petrúfka (60. D. Vujić), M. Šefčík (64. D. Patka), P. Černek, V. Stašek (61. T. Duška), F. Ravas, D. Burian, D. Pucheľ, C. Mach.
Kopčany: M. Vaculka – Ľ. Hazuza (C), Š. Negrean, J. Hrušecký, T. Blatnický, M. Lorenc, M. Baláž, M. Vašíček, T. Novák, M. Veselý (52. J. Zubalík), F. Daniel.
Rozhodovali: P. Prelec – P. Tokoš.

Už v 5. minúte mohol otvoriť skóre stretnutia pre hostí Marek Veselý, keď sa ocitol sám pred domácim brankárom, no Rýzek jeho koncovku vytlačil na roh. V 8. minúte sa ocitol pred Vaculkom Frederik Ravas, no nenamieril presne. V 21. minúte mali Rybky hneď dve šance. Miro Šefčík zakončil tesne nad a Frederik Ravas poslal loptu tesne vedľa ľavej tyče. Pred odchodom do kabín Cyril Mach mieril nad. Cez polčasovú prestávku domácich dorastencov klub odmenil medailami predseda ObFZ Senica pán Jozef Rosa pohárom pre víťaza súťaže 6. ligy staršieho dorastu. Druhý polčas začal lepšie pre domáce Rybky. V 52. minúte prihral Fredy Ravas Cyrilovi Machovi, ten našiel Staška a bolo 1:0. O 5 minút krásny center Marcela Macha našiel hlavu otca Cyrila a jeho hlavička do protismeru znamenala vedenie 2:0 pre domáce farby. Tento náskok si však Rybky udržali iba 7 minút. V 65. a 67. minúte si strelili dva vlastné góly a zrazu bol stav skóre 2:2. V 81. minúte sa pred Vaculkom opäť ocitol Frederik Ravas, no opäť nenamieril presne. V 87. minúte vyslal na domácu bránu ďalekonosnú strelu Daniel, ale Rychard Rýzek si s ňou poradil. V 88. minúte uvoľnil v šestnástke hostí Duška Ravasa, ktorý vsietil víťazný gól. Pred stretnutím sa na domácej strane s mužstvom rozlúčili a kariéru ukončili Vlado Stašek, Miro Petrúfka a Miro Šefčík.

Dubovce – Hlboké 0:0 (0:0)
Dubovce: T. Pekar – R. Juríček, P. Blaha, M. Kudláč, D. Helt, D. Hakl, M. Huťťa (C) (82. T. Mikula), F. Vanek, B. Madák (55. M. Gregúrek), J. Martinusík, I. Provazník
Hlboké: M. Hrušecký (C) – F. Tóth, M. Zubálik, M. Zríni (53. R. Slaný (79. P. Krč)), S. Otépka, B. Chovanec, F. Drinc, R. Mráz, P. Kumančík, M. Sládek, L. Matula.
Rozhodovali: J. Otočka – M. Mikúš.

V zápase medzi zachraňujúcimi sa Dubovcami a Hlbokým prevzali iniciatívu na svoje kopačky hosťujúci futbalisti už od úvodných minút. V prvom polčase boli hostia hravejší a behavejší, domáci sa do útokov veľmi nehrnuli. Počas celého prvého polčasu zahadzovali hráči Hlbokého jednu tutovku za druhou. Prekonať Pekara v bráne sa im nepodarilo ani na päťkrát, preto išli hráči do kabín za bezgólového stavu. V druhej polovici zápasu sa hra o niečo vyrovnala. Zaútočiť sa osmelili aj hráči Duboviec, no ich strely, tak ako strely Hlbokého, našli buď pozorného brankára, alebo sa do priestoru brány ani nezmestili. Zápas sa tak skončil zaslúženou remízou 0:0.

Koválov – Rohov 2:1 (1:1)
Góly: 30. J. Ivánek, 88. M. Kuba – 29. T. Perička.
ČK: 32. I. Ravas (Rohov).
Koválov: R. Labaš – V. Labaš, J. Ivánek, J. Slezák, M. Tokoš (90. M. Hlavenka), E. Hyža (79. S. Frťal), A. Tokoš, M. Kuba, L. Slezák (C), M. Veselý, P. Hyža (55. R. Maca).
Rohov: L. Greguš – J. Rosa (C), D. Horňák, D. Chropovský (75. J. Kourek), M. Velický, M. Ostrý, I. Ravas, M. Praskač, P. Ivánek, T. Perička (53. M. Blanárik), S. Chocholáček (86. P. Kukliš).
Rozhodovali: J. Lapoš – J. Škrinár.

Domáci Koválov hrajúci o zotrvanie v najvyššej oblastnej súťaži doma privítal Rohov. Domáci hnaní túžbou po troch bodoch a po záchrane vstúpili do stretnutia aktívne, no, paradoxne, boli to hostia, ktorí sa dostali do vedenia. V 29. minúte utiekol obrane Tomáš Perička, ktorý vystrelil na bránu. Brankár Radovan Labaš jeho strelu síce vyrazil, no tá dostala veľkú rotáciu a dokotúľala sa až za bránkovú čiaru. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať. V 30. minúte si zobral loptu Jozef Ivánek a po peknom individuálnom prieniku prekonal Greguša v bránke Rohova. V 32. minúte oslabil mužstvo hostí Ivan Ravas, ktorý si neudržal nervy na uzde a hrubou nadávkou počastoval hlavného arbitra stretnutia. Do polčasu už gól nepadol. V druhej polovici zápasu to bola prakticky hra na jednu bránu. Oslabení hostia sa uzavreli a namotivovaní domáci búšili. Koválov dlho búšil do súpera, no gól nedokázali vstreliť, len nastrelili brvno Gregušovej brány. Až v 88. minúte prišlo pre domácich vykúpenie. Jozef Ivánek ideálne nacentroval a Matej Kuba nemal problém doklepnúť loptu za chrbát bezmocného Greguša. Domáci tak svoje snaženie pretavili vo víťazný gól a potrebné tri body, ktoré im zaručujú záchranu.

Brodské – Jablonica 2:1 (1:1)
Góly: 35. F. Palkovič, 90. P. Jakubec – 41. Ľ. Zajonc.
Brodské: J. Hrdlička – P. Petrovič, M. Čepka, M. Štepník, F. Blecha, D. Gál (77. P. Jakubec st.), F. Baláž (29. L. Daniel (77. P. Jakubec ml.)), A. Gonda, G. Trubiroha, M. Bartal (C), F. Palkovič.
Jablonica: J. Komorník – I. Harasník, A. Roman, Ľ. Zajonc (C), M. Sekáč, P. Gaža (72. D. Peterka), P. Pitorák, K. Koníček, S. Olah (90. P. Roman), P. Mihalcsak, L. Mihalcsak.
Rozhodovali: I. Štora – Š. Petráš.

Domáci hrali od začiatku stretnutia útočný futbal, ale pevná a organizovaná obrana hostí bola nepriepustná. Až v 35. minúte sa krásnou strelou z priameho kopu v podaní Filipa Palkoviča dostali domáci futbalisti do vedenia. Vedenie im však dlho nevydržalo. V 41. minúte napálil krásnou delovkou zo 40 metrov loptu do brány kapitán Jablonice Ľubomír Zajonc. V druhom polčase sa hostia osmelili a ožili. Začali viac hrať, a preto sa hra vyrovnala. Domáci však boli stále o niečo lepším mužstvom, ale doplácali na množstvo nepremenených šancí. V 77. minúte nastúpili na ihrisko v domácom drese otec so synom Peter Jakubec starší a Peter Jakubec mladší. V nadstavenom čase sa k slovu prihlásil mladší z dvojice Jakubovcov a svojou strelou poslal Brodské do vedenia. Víťazstvo si domáci už strážili a nepripustili ďalšie komplikácie. V tomto zápase sa s hráčskou kariérou rozlúčili Peter Jakubec mladší a brankár Jozef Hrdlička, ktorým sa chce Brodské poďakovať za ich služby pre klub.

Cerová – Radošovce 2:3 (0:0)
Góly: 70. J. Filuš, 84. M. Kubisa – 59. E. Petrovič, 64. R. Drgon (11 m), 69. S. Ťulák
Cerová: P. Petráš – J. Filuš, B. Vach, M. Holič, P. Horňák, P. Nosko, Mi. Kubisa, K. Mikulčík, M. Pípa (C) (46. M. Hlavatý), Ma. Kubisa (C), Ľ. Hanzlíček.
Radošovce: P. Noščák – T. Šebesta, P. Mikula, M. Žúrek, Ed. Vávra, E. Machlica, S. Ťulák, Er. Vávra, R. Kudláč, E. Petrovič (C), R. Drgon.
Rozhodovali: A. Kendi – J. Hušek.

Prvý polčas zápasu mal veľmi svižné tempo. Hráči oboch mužstiev útočili, no ich snahy končili na šestnástkach súperov. Na strane hostí mal dve vyložené šance Radovan Drgon, keď najprv z päťky netrafil bránku a následne z 10 metrov prestrelil Petrášovu bránku. Druhý polčas pokračoval vo svižnej hre. V 59. minúte sa po domácej chybe v strede poľa dostali do útoku hostia a Eduard Petrovič strelou k tyčke otvoril skóre stretnutia. V 64. minúte premenil nariadenú jedenástku Radovan Drgon a v 69. minúte tečoval strelu pred Petrášom Ťulák. Radošovce boli v tejto fáze hry lepšie a Cerová zostala po rýchlych troch góloch zaskočená. Po organizačných zmenách v rade Cerovej začali domáci svoju hru zlepšovať. V 70. minúte zúžitkoval peknú prihrávku Kubisu na päťku Ján Filuš, ktorý loptu len doklepol za chrbát Noščáka. Hostia hrozili po rýchlych brejkoch, no domácich podržal veterán v bráne Petráš. V 84. minúte znížil na rozdiel jedného gólu Marek Kubisa. V posledných minútach mali domáci enormný tlak, keď Radošovce museli vykopávať loptu z bránkovej čiary. Cerová však svoj tlak do vyrovnávajúceho gólu nepretavila, a tak vyhrali Radošovce tesne 3:2.

Kúty – Šajdíkove Humence 3:0 (2:0)
Góly: 4. F. Horečný, 41. T. Valúšek, 89. T. Valúšek.
Kúty: T. Valachovič – L. Ralbovský (C), J. Kubina, F. Horečný (66. F. Horečný), M. Zemánek, D. Kubina, T. Valúšek, K. Mihál, M. Valla, A. Polák (84. A. Sofka), M. Palkovič (73. A. Šimek).
Šaj. Humence: D. Václavek – R. Horváth (C), R. Ondráš, M. Šedivý, P. Portel, E. Flámik, O. Sekáč, S. Hrubša, P. Kuček, P. Pucheľ, D. Hlavenka (55. D. Levák).
Rozhodovali: R. Španka – P. Tokoš.

Kúty sa proti zachraňujúcim sa Humencom rozbehli hneď od úvodu, keď svoju šancu na skórovanie dokonale využil už v 4. minúte Frederik Horečný. Pre Humence to bola rana pod pás, pretože na záchranu potrebovali brať všetky body. V prvom polčase sa dočkali diváci druhého gólu až v 41. minúte. Václavka v bráne Šajdíkov prekonal Tomáš Valúšek. V druhom polčase sa snažili hostia niečo s výsledkom spraviť, lenže obrana Kútov bola pre nich neprekonateľná. Naopak, v samom závere udreli ešte domáci hráči, keď Tomáš Valúšek prestrelil Václavka a stanovil tak konečné skóre duelu na 3:0. Šajdíkove Humence si tak o rok zahrajú o ligu nižšie, pretože práve im zostal v rukách zostupový čierny Peter.

Radimov – Šaštín 7:1 (1:1)
Góly: 3. P. Božek, 48. M. Černek, 52. M. Krempa, 69. P. Kessl, 73. P. Božek (11 m), 87. R. Drápal, 88. R. Drápal – 10. J. Mošať.
Radimov: M. Kotvan – M. Černek, J. Urbánek (75. M. Masaryk), R. Titus Balážik, P. Urbánek (26. L. Černek), R. Valla (87. O. Masaryk), P. Kessl, A. Foriška, P. Božek, R. Drápal, M. Krempa.
Slovan Šaštín: P. Vach – M. Šedivý, R. Tuma, D. Ožvoldík, T. Lukáček (21. R. Kočka), D. Schlosser, M. Suchý, A. Daniš, J. Mošať, F. Bartal, D. Bulka (69. J. Mach).
Rozhodovali: M. Dutka – G. Knap.

Domáci v rámci osláv titulu v prvom polčase nehrali veľmi aktívne a ideálne. Napriek tomu sa v 3. min. presadil Patrik Božek, keď preloboval vybiehajúceho brankára Vacha. V 10. min. si nedali domáci obrancovia pozor na kontru Slovana, ktorú strelou popod padajúceho brankára Kotvana zakončil Juraj Mošať. Následne domáci spálili množstvo tutoviek v podaní od Kessla, Petra Urbánka a Drápala. Do polčasu už gól nepadol, a tak sa išlo do kabín za prekvapujúceho stavu 1:1. V druhom polčase Radimov dvo-mi rýchlymi gólmi zlomili súpera, ktorý už pôsobil odovzdaným dojmom. Postupne pridávali góly v 69. minúte Patrik Kessl, v 73. minúte z nariadeného pokutového kopu dával na 5:1 Patrik Božek, ktorý sa tak dotiahol na najlepšieho strelca súťaže Frederika Ravasa z Rybiek. Ku koncu zápasu padli ešte dva góly do bránky Vacha. Najprv v 87. a potom aj v 88. minúte rozvlnil sieť Radoslav Drápal.

Borský Mikuláš – Borský Sv. Jur 3:0
Kontumačne – hostia nenastúpili na druhý polčas pre nedostatok hráčov.

Zostava kola: Peter Petráš (Cerová) – Jakub Urbánek (Radimov), Ľubomír Zajonc (Jablonica), Jozef Ivánek (Koválov), Matej Kuba (Koválov), Peter Kumančík (Hlboké), Filip Palkovič (Brodské), Tomáš Valúšek (Kúty), Patrik Božek (Radimov), Radovan Drgon (Radošovce), Cyril Mach (Rybky)

Čáry – Chropov 11:0 (4:0)
Góly: 11. D. Lorenc, 15. F. Kuník, 26. F. Kuník, 41. F. Kuník, 47. D. Lorenc, 48. F. Kuník, 51. D. Lorenc, 54. D. Lorenc, 60. F. Kuník, 75. D. Lorenc, 85. F. Kuník. R Hurbánek, 50.
Čáry: M. Ozábal – M. Pelikán, J. Vizváry, J. Flajžík, M. Danihel, F. Božek, D. Riška, A. Lorenc, D. Lorenc, F. Kuník, D. Kuník.
Chropov: M. Liška – J. Ilčík, N. Remešic, J. Kocian, M. Kuchárek, M. Vávra, M. Madák, O. Orth, P. Špaček, O. Stúpal, R. Kudláč.

Od začiatku zápasu to bol v Čároch súboj mačky s myšou. Domáci búšili do súpera, ktorý prvýkrát inkasoval v 11. minúte po presnom zásahu Lorenca. Duel sa v ďalšom priebehu zmenil na exhibíciu domácej dvojice Dominik Lorenc – Fabián Kuník, ktorá si nevídaným spôsobom rozdelila všetkých 11 gólov domácich. Víťazstvo pre domácich znamenalo konečný posun v tabuľke na 11. priečku, čo je pre klub po slabej jeseni cenný výsledok.
Sekule – Štefanov 2:3 (1:2)
Góly: 9. M. Ježek, 13. E. Húšťava (11 m), 88. E. Húšťava – 2. B. Tureček, 67. B. Tureček. ČK: Krajčír. R Knap, 30.
Sekule: Ľ. Krajčír – G. Ježek, E. Húšťava, A. Trajlínek, R. Ivánek, M. Ježek, M. Hajdin, F. Ondriska, M. Kubinák, L. Kadera, J. Valachovič.
Štefanov: M. Malík – Ľ. Čelústka, P. Tomašovič, M. Ovečka, M. Macek, M. Valla, R. Tóth, D. Klena, L. Hrubša, J. Chudý, B. Tureček.

Kunov – Hradište pod Vrátnom 1:3 (1:2)
Góly: 33. J. Kršteník (vl. gol) – 1. M. Sadloň, 10. F. Michalička, 85. M. Furko. R Škrinár, 200.
Kunov: M. Fábik – M. Ondrovič, M. Šefčík, M. Černek, J. Vavrovič, M. Kováčik, R. Kollár, J. Belohlávek, R. Burian, P. Júva, L. Blanárik.
Hradište pod Vrátnom: M. Baránek – F. Michalička, T. Sadloň, J. Kršteník, D. Sekáč, R. Barcaj, M. Sadloň, R. Kováč, A. Gregor, L. Štefka, R. Bilka.

Domáci nastúpili na posledný zápas sezóny s istotou druhej priečky. Sezónu chceli s tabuľkovým súperom zakončiť víťazne, ale už v prvej minúte inkasovali a v 10. minúte zvýšil Michalička už na 2:0. Domáci sa potom prebrali, boli iniciatívnejší a po polhodine znížili na rozdiel gólu. Mali aj ďalšie šance, nastrelili brvno, ale gól sa im streliť nepodarilo. V závere už hrali Kunovčania vabank, ale miesto vyrovnania ešte raz inkasovali, keď z rýchleho protiútoku skóroval Furko a definitívne rozhodol o víťazstve hostí. Zaujímavosťou stretnutia bolo, že duel v bránke hostí skvele odchytal Baránek, ktorý musel zaskočiť do brány z poľa.

Letničie – Unín 3:2 (1:0)
Góly: 27. P. Rehák, 77. Ľ. Lánik, 83. Ľ. Lánik – 60. I. Šiška, 65. P. Drúžek. R Šefčík, 100.
Letničie: J. Lánik – D. Riška, P. Rehák, D. Cao, J. Pecho, L. Daniel, M. Ferenčík, M. Šarközy, D. Konečný, F. Brezovský, M. Knap.
Unín: J. Hrica – D. Štítny, I. Šiška, T. Rešetka, P. Drúžek, P. Šiška, E. Hoferka, M. Uher, P. Neuročný, J. Šiška, M. Hoferka.

Smolinské – Sobotište 4:3 (0:1)
Góly: 57. S. Maderič, 62. S. Maderič, 71. J. Mach, 82. M. Masár – 24. M. Tomeček, 60. M. Včelka, 87. T. Čederle. R Ryčovský, 60.
Smolinské: O. Sušila – R. Okasa, R. Maderič, D. Kašák, L. Rehák, S. Maderič, M. Masár, M. Masár, J. Strmeň, R. Polák, M. Trčka.
Sobotište: M. Velický – M. Hyža, M. Bosák, P. Kadlečík, B. Polák, D. Nečas, M. Včelka, T. Čederle, T. Vizváry, M. Tomeček, K. Fabian.

Petrova Ves – Lakšárska Nová Ves 2:2 (2:2)
Góly: 24. M. Ovečka, 30. D. Šmida – 5. T. Velický, 32. J. Michalica. R Tran Dinh, 90.
Petrova Ves: D. Huszár – D. Šmida, Š. Vanek, A. Škápik, F. Buček, M. Žifčák, M. Polach, M. Pochylý, L. Božek, T. Schemmer, M. Ovečka.
Lakšárska Nová Ves: G. Mihál – J. Tekula, J. Cigánek, M. Tománek, J. Michalica, P. Hílek, V. Smolinský, P. Haramia, J. Cingel, R. Malík, T. Velický.

Víťaz súťaže prišiel do Petrovej Vsi potvrdiť svoje postavenie v tabuľke a už po piatich minútach viedol, keď sa presadil Tomáš Velický. Domácich tento gól nakopol a v priebehu šiestich minút otočili vývoj stretnutia. Z víťazstva sa ale tešili iba dve minúty, lebo Michalica vyrovnal na 2:2. V druhom polčase sa napriek šanciam na oboch stranách už skóre nezmenilo, a tak sa súperi rozišli zmierlivo.

Popudinské Močidľany – Rovensko 7:0 – nedohrané
Góly: 30., 33. a 35. P. Sopúšek, 11. P. Klein, 29. B. Novák, 37. M. Hladký, 40. D. Krchňavý.

Popudinské Močidľany: Krušina – Bella, Klein, Novák, Sopúšek, Kudláč, D. Krchňavý, Vacenovský, Hladký, Kudláč, Jakubek.
Rovensko: K. Vacula – Kratochvíl, Baláž, Kubina, Kuric, Hanečka, J. Vacula.

Zostava kola: Michal Baránek (Hradište) – Dominik Lorenc (Čáry), Ivan Šiška (Unín), Fabián Kuník (Čáry), Erik Húšťava (Sekule), Branislav Tureček (Štefanov), Ľubomír Lánik (Letničie), Stanislav Maderič (Smolinské), Milan Ovečka (Petrova Ves), Tomáš Velický (Lak. N. Ves), Peter Sopúšek (P. Močidľany).

Vrádište – Smrdáky 0:4 (0:1)
Góly: 30. M. Škoda, 54. T. Danihel, 70. P. Pavúček, 78. R. Škojec.
Vrádište: K. Václav – J. Giertl, O. Prokeš, P. Smaženka (81. M. Duban), R. Strož (C), R. Jurčík, M. Veselský, P. Rybár, M. Strož (61. P. Hudák), P. Mareš, B. Holúsek (33. D. Hlaváček).
Smrdáky: P. Maruša – T. Vričan, R. Škojec (C), T. Remenár, P. Machlica, J. Pagáč, D. Štefanka (58. F. Pagáč), P. Pajpach, P. Pavúček (72. P. Smoleňák), M. Škoda, T. Danihel (62. Ľ. Janík).
Rozhodovali: R. Srnec – P. Rusinko.

Hostia zo Smrdák pricestovali do Vrádišťa dobre naladení. Prvých 20 minút z hry patrilo jednoznačne hosťom, ktorí nepustili Vrádište do väčšej šance. Následne sa hra na chvíľu vyrovnala. Obe mužstvá hrali pekný kombinačný futbal s množstvom prihrávok. V 30. minúte ukázali Smrdáčania krásnu útočnú akciu, keď pekné prenesenie hry za obranu Vrádišťa využil Michal Škoda. Do polčasu už gól nepadol, a tak sa išlo do kabín za tesného vedenia Smrdák. V druhom polčase vyrukovalo Vrádište s masívnym tlakom v prvých 7 minútach hry. Tento tlak ale hostia pohodlne vydržali a z prvej útočnej akcie v 54. minúte zvýšili zásluhou Tomáša Danihela na 2:0. Tento gól posadil hostí na koňa a prebrali iniciatívu v hre. Domáci mali ešte zopár šancí, keď nastrelili tyčku a netrafili prázdnu bránu, no gól nedokázali vstreliť. V 70. minúte Smrdáky využili rýchle nohy Patrika Pavúčka, ktorý prebehol obranou a zvýšil už na 3:0. O osem minút sa zo štandar-tky presadil kapitán Smrdák Rastislav Škojec a uzavrel tak gólový účet stretnutia. Hostia v šlágri kola nedali Vrádišťu šancu a jednoznačne vyhrali 4:0.

Podbranč – Prietrž 2:3 (0:2)
Góly: 47. R. Jankových, 57. M. Rybnikár – 4. P. Váňa, 44. R. Jarolín, 49. R. Jarolín.
Podbranč: R. Jankových – M. Filka, M. Kutálek, A. Jobb, J. Krč (82. P. Kutálek), K. Malík, M. Rybnikár (C), L. Rízek, R. Toman (46. S. Fúsek), Ľ. Líška, R. Jankových.
Prietrž: J. Svatík – M. Horňák, R. Jarolín (C), J. Janitor, R. Sedláček, M. Kukliš, A. Rýzek, M. Harnoš, D. Rýzek, P. Váňa, S. Jarábek.
Rozhodovali: J. Lapoš – F. Smoleňák.

V susedskom derby stretnutí začali zápas lepšie hostia z Prietrže. V 4. minúte po obrovskej chybe stopéra otvoril skóre stretnutia mladučký Patrik Váňa. Domáci futbalisti sa po inkasovanom góle nemohli spamätať. Až v 30. minúte pohrozili po strele Radovana Jankovýcha, no jeho strelu zastavila konštrukcia Svatíkovej brány. Keď už boli mužstvá jednou nohou v kabíne, dostali sa do nebezpečného útoku hráči Prietrže. Z ostrého uhla skúsil vypáliť Jarolín a prekvapil tak domáceho brankára, ktorý si zo strelou neporadil. Hostia tak dali Podbranču typický gól do šatne. V úvode druhého polčasu domáci znížili zásluhou Radovana Jankovýcha, no už o dve minúty v 49. min. zvyšoval na 3:1 pre Prietrž René Jarolín. V 57. minúte znížil domáci kapitán na rozdiel jedného gólu, čo Podbranč povzbudilo a začal sa viac tlačiť do koncovky. Ani záverečná séria šancí a piatich rohov po sebe však vytúžený vyrovnávajúci gól pre domácich nepriniesla, a tak si Prietrž odniesla domov všetky body.

Trnovec – Osuské 2:2 (2:0)
Góly: 18. J. Brezina, 43. Ľ. Rajnoha – 81. Š. Rechtorík, 90. M. Olšovský.
Trnovec: M. Skladan – Ľ. Rajnoha, J. Brezina, J. Flajžík, D. Vinkler, P. Tokoš, R. Uher (C), J. Vaculka, R. Sušienka, J. Duban, V. Masaryk.
Osuské: A. Černek – D. Králik, R. Jurovatý, M. Černek, Ľ. Svatík, T. Miča, P. Černek (C), T. Vlček, D. Králik, Š. Rechtorík, M. Olšovský.
Rozhodovali: M. Šefčík – Š. Petráš.
V Trnovci videli diváci zápas kvalitnej úrovne. V prvom polčase využili svoje šance domáci futbalisti. Najprv v 18. minúte sa po skrumáži v šestnástke dostala lopta k Brezinovi a ten prepálil všetko aj s brankárom Osuského. V 43. minúte sa predviedol Ľubomír Rajnoha. Loptu z polovice ihriska napálil priamo do vinklu Černekovej brány a zaistil tak domácim polčasové vedenie 2:0. V druhom polčase však domáci doplatili na veľké množstvo spálených tutoviek. Najaktívnejší hráč domácich Radoslav Uher nepremenil ani jednu zo svojich šancí, a preto zaslúžene prišiel trest. V 81. minúte sa po priamom kope presadil Šimon Rechtorík. Trnovec chcel víťazstvo ustrážiť, no v samom závere stretnutia využili hostia chvíľku nepozornosti pred bránou a po strele a následnom teči domáceho obrancu vyrovnali na 2:2.

Dojč mal voľno.

Zostava kola: Peter Maruša (Smrdáky) – Miroslav Filka (Podbranč), Rastislav Škojec (Smrdáky), Maroš Harnoš (Prietrž), Juraj Pagáč (Smrdáky), Peter Pajpach (Smrdáky), René Jarolín (Prietrž), Radoslav Uher (Trnovec), Patrik Váňa (Prietrž), Ľuboš Svatík (Osuské), Tomáš Danihel (Smrdáky).

1. Smrdáky 24 18 4 2 68:17 58
2. Vrádište 24 12 4 8 54:42 40
3. Prietrž 24 10 5 9 46:48 35
4. Osuské 24 8 7 9 37:35 31
5. Dojč 24 8 6 10 49:58 30
6. Trnovec 24 7 2 15 36:64 23
7. Podbranč 24 4 6 14 34:60 18

Autor: VIKTOR SKALA