facebook

Robert Vittek dvomi gólmi rozhodol dohrávku so Záhorákmi

V pondelňajšej dohrávke 24. kola Corgoň ligy zvíťazili Slovan Bratislava nad Senicou 2:0, keď obidva góly domácich dal Róbert Vittek.

Slovan Bratislava - FK Senica 2:0 (2:0)

Góly: 11. a 44. Vittek.

Pred 1754 divákmi rozhodovali Kráľovič - Balko, Bobko.

ŽK 5:2 (Soumah, Josimov, Gorosito, Vittek, Bagi - Gava, Piroska).

Slovan: Perniš - Kolčák, Gorosito, Niňaj, Josimov - Grendel, Žofčák (74. Hlohovský) - Peltier (46. Mészáros), Soumah (46. Bagi), Milinkovič - Vittek.

Senica: Šulla - Roberto, Pavlík, Gava, Slinkin (85. Mazáň) - Kóňa, Opiela, Piroska, Ferenčík (58. Kosorin) Kalabiška (69. Hiago), Irobiso.

Po obojstranne opatrnejšom úvode sa Slovan ujal vedenia hneď z prvej vážnejšej šance. V 11. minúte zahral rohový Žofčák a pred Šullom sa najlepšie zorientoval Vittek, ktorý strelou zblízka poslal domácich do vedenia. O sedem minút neskôr zachraňoval náskok Slovana práve Vittek, ktorý po Pavlíkovom pokuse vykopol loptu z bránkovej čiary. V 25. minúte skúsil šťastie strelou z väčšej diaľky Seničan Opiela, jeho pokus však minul Pernišovu bránku. Sľubne vyzerajúci protiútok domácich v 35. minúte zakončil Peltier len nepresnou strelou. V 39. minúte mohol zvýšiť na 2:0 Vittek, no brankár Šulla zmaril jeho pokus z penalty a z následnej dorážky neuspel ani Soumah. Róbert Vittek však napokon stihol pridať druhý gól ešte v prvom polčase. V 44. minúte po Peltierovom centri presnou hlavičkou k pravej žrdi prekonal Šullu - 2:0.

O zakončenie hlavou sa v 50. minúte snažil aj Kolčák, jeho pokus však Šullovu bránku minul. Ferenčíkov center o päť minút neskôr našiel hlavu Vitora Gavu, ktorý v dobrej streleckej pozícii minul bránku nereagujúceho Perniša. V 83. minúte mali hostia ďalšiu skvelú príležitosť na zníženie. Po centri Roberta z pravej strany to vyskúšal akrobaticky kapitán Piroska, ale nožničkami poslal loptu iba do pravej žrde.

Výsledky 24. kola: Slovan - Senica 2:0, Vittek 2, Nitra - Myjava 3:0, Mikuš 2 (1 z 11), Cléber, Zlaté Moravce - Ružomberok 1:0, Babic, Trnava - Trenčín 3:1, Vyskočil 2, Procházka - Simon, Dunajská Streda - Žilina 2:1, Brašeň, Ujlaky - Jurčo, Banská Bystrica - Košice 0:1, Šinglár.

12. Nitra 24 3 6 15 23:52 15

Odpočet po súťaži: Dun. Streda príde o 6 bodov.

Dohrávka: Myjava - Zl. Moravce 1.4.

Ďalší program

Corgoňligové 25. kolo je opäť roztiahnuté do troch hracích dní. Ešte pred ním sa však odohrá v utorok 1.4. o 19. h dohrávka 22. kola Sp. Myjava - Zlaté Moravce. V sobotu 5.4. o 14.30 h hrajú Ružomberok - Banská Bystrica, o 15 h Trenčín - Slovan, o 15.30 h Košice - Nitra, o 17.30 h FK Senica - Dun. Streda, o 19 h Myjava - Trnava. Kolo dokončí v pondelok 7.4. o 18.30 h zápas Žilina - Zlaté Moravce.

SLOVNAFT CUP

Súboj Senice so Slovanom nebude v krátkej dobe posledným. V utorok 8.4. o 17.30 h sa hrá v Senici prvý semifinálový zápas Slovnaft Cup-u, odveta bude o týždeň. Na Pasienkoch sa v utorok 15.4. začína o 13. h. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria MFK Ružomberok a MFK Košice. Prvý zápas sa hrá v Ružomberku 8. apríla o 16.30 h.Odveta 15. apríla v Košiciach o 16.30 h.

1. Bude 5. liga pod ZsFZ alebo ObFZ Senica alebo nájde niekto ešte aj iné riešenie? 950
  2. Horúce počasie na Záhorí vystrieda ochladenie. Vieme, kedy príde 862
  3. Záhoráci nemajú ani jedno prírodné jazero vhodné na kúpanie 203
  4. Takto to vyzeralo na Rugged Race v Myjave Video 137
  5. Rekonštrukcia múru Holíčskeho zámku medzi ocenenými stavbami 65
  6. Druhé kolo ZHL pre ženy Kútov a mužov Podbranča 60
  7. Predseda predstavenstva MFK Skalica Peter Bartoš: Opäť s postupovým cieľom 58
  8. Indiáni majstrami Skalickej ligy, Havanu zdolali 3:0 Foto 52
  9. FOTO: Rodák z Holíča a odchovanec Skalice Marián Studenič prešiel draftom NHL! 50
  10. Príčinou je záhorácke zelé a banánová šupka. Hovorí o energii 90-ročná Mária Kráľovičová 46