facebook

Premiérový gól Tomáša Majtána s prívlastkom trojbodový

Po príchode do Senice sa od Tomáša Majtána očakávajú predovšetkým góly.

Tak ako napríklad v Slovnaft Cupe na ihrisku Gabčíkova, kde pri víťazstve 1:4 zaznamenal hetrik. Vo Fortuna lige sa však premenil na „asistenta“, keď skvelými prihrávkami pripravil góly Piroskovi a Hlohovskému v zápase s Dunajskou Stredou či Kalabiškovi s Trenčínom. Až prišiel zápas s Ružomberkom a Tomáš Majtán ukázal, načo do Senice prišiel.

Senica - Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 7. Majtán.

Pred 1490 divákmi rozhodovali Šuniar - Slyško, Ferenc.

ŽK 2:3 (62. Hušek, 77. Mazáň - 66. Habánek, 73. Práznovský, 80. Vavrík).

Senica: Šulla - Chvátal, Pavlík, Pillár, Mazáň - Kóňa (57. Ventúra), Hušek - Opiela (88. Komara), Kalabiška - Majtán (90. Kosorin), Piroska, tréner Pavel Hapal.

Ružomberok: Šavol - Ondrek (46. Habánek), Kružliak, Práznovský, Lovás (46. Lupták) - Nosek (77. Vaniš), Nagy - Vavrík, Turčák, Almaský - Janič, tréner Ladislav Šimčo.

Po prvýkrát po dlhej rekonvalescencii sa objavil v základnej zostave Záhorákov Tomáš Kóňa, keď nahradil zraneného Hlohovského. Úvod vyšiel lepšie Seničanom, boli aktívni a zaslúžene išli do vedenia. V 6. minúte po akcii Opielu pálil zvnútra šestnástky Kóňa, hosťujúci brankár Šavol loptu vyrazil na rohový kop. Z neho zahrali domáci hráči skvelý signál, na konci ktorého bola prudká strela Tomáša Majtána, po ktorej brankár vyťahoval loptu zo siete - 1:0. Bol to prvý gól tohto kanoniera v senickom drese vo Fortuna lige. Domáci útočník mal možnosť aj v 15. min. po peknom vysunutí od Opielu, tentoraz jeho strelu brankár Šavol vyrazil. Postupne tlak Seničanov ustával, futbal upadol do priemeru a odohrával sa medzi oboma šestnástkami. Jedinú vážnejšiu možnosť na vyrovnanie mali hostia tesne pred odchodom na prestávku. Po peknej kombinácii a prihrávke Vavríka bol v čistej šanci Lovás, Záhorákov však podržal dobrým zákrokom Šulla.

Jedným z mála pozítív tohoto zápasu bol prvý štart Tomáša Kóňu v základnej zostave po vyše piatich mesiacoch od komplikovanej zlomeniny nohy. FOTO: MARIAN BAZALA

V druhom polčase sa hral sotva priemerný futbal. Seničanom chýbal väčší pohyb a uspokojili sa s jednogólovým vedením. Obe mužstvá si napriek tomu vypracovali niekoľko príležitostí na strelenie gólu, ale ten už v druhom dejstve nepadol. Na domácej strane ohrozili brankára Šavola Piroska s Chvátalom, za hostí sa pokúšali o gól Almaský, Janič či Práznovský, no narazili len na pripraveného Šullu. Tri body tak po najtesnejšom víťazstve Senice 1:0 zostali na Záhorí.

POVEDALI PO ZÁPASE

Pavel Hapal, tréner Senice: „Mali sme výborný vstup do zápasu. Od siedmej minúty sme viedli a ak by sme si v niektorých situáciách dali loptu kvalitnejšie do nohy, mohli sme pridať i druhý gól. Možno by sa potom zápas vyvíjal inak. Časom sme znervóznili, začali sme kopiť chyby a záver bol infarktový. Som spokojný s troma bodmi. Niekedy je dôležité zvíťaziť, keď sa nehrá dobre a na ihrisku sa nedarí, čo sa nám, napríklad v zápasoch so Žilinou a Trenčínom nepodarilo.“

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: „Domáci vstúpili do zápasu dobre. Prvých dvadsať minút kombinovali a boli lepším tímom. Do veľkej miery sme to však Senici dovolili práve my. Úvod zápasu sme vyslovene zaspali. Pôsobili sme veľmi zakríknuto. Po polčase sme spravili dve zmeny. Začali sme behať a dostali sme sa do niekoľkých príležitostí. Siahali sme po bode, no za prvý prehajdákaný polčas sme si ho nezaslúžili.“

Výsledky 9. kola: Senica - Ružomberok 1:0, Majtán, Myjava - Trnava 2:0, Pekár, Jánošík, Košice - Podbrezová 3:0, Viazanko, Škutka, Novák, Zlaté Moravce - Dunajská Streda 1:1, Djuričič - Saláta, Žilina - Slovan 3:0, Mihálik, Káčer, Jelič, Banská Bystrica - Trenčín 1:1, Šumský - vlastný (Boroš), prerušené pre nespôsobilý terén,

12. Košice 9 2 1 6 13:19 7

Dohrávky: Slovan - Trenčín, Trnava - Slovan.

ĎALŠÍ PROGRAM

V tomto týždni odohrá Fortuna liga až dve hracie kolá. Najskôr v utorok 16. septembra je na programe nekompletné 10. kolo. Nekompletné preto, že Slovan si pre povinnosti v Európskej lige odložil zápas so Zlatými Moravcami (už tretí v tomto ročníku, dvakrát odkladal aj zápasy Slovnaft Cupu). Posledné kolo prvej časti je na programe počas víkendu 20. a 21. septembra.

10. kolo 16.9. o 15.30 h Košice - FK Senica, Podbrezová - Dun. Streda, Trnava - Ban. Bystrica, o 17.30 h Ružomberok - Myjava, 17.9. o 17.30 h Trenčín - Žilina, 3.12. Slovan - Zlaté Moravce.

11. kolo 20.9. o 17.30 h FK Senica - Podbrezová, Ban. Bystrica – Ružomberok, Zl. Moravce - Trenčín, o 19.30 h Myjava - Košice, o 20 h Žilina - Trnava, 21.9. o 19. h Dun. Streda - Slovan.